Rojas dabas takā izveidoti septiņi virtuālie skatu torņi

Pievienot komentāru
Rojas dabas takā izveidoti septiņi virtuālie skatu torņi
LATVIJAS VALSTS MEŽI/LVM.LV

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) Rojas dabas takā izveidojuši septiņus virtuālos skatu torņus, kas ļauj no putna lidojuma aplūkot Rojas piekrasti un iepazīt tuvējā mežā veiktos apsaimniekošanas darbus, liecina informācija LVM mājaslapā.

LVM informē, ka, dodoties 15 kilometrus garajā Rojas dabas takā un nonākot pie kādas no septiņu skatu torņu informatīvajām zīmēm, ir iespējams ar telefonu noskenēt QR kodu un ieraudzīt attiecīgo vietu 360 grādu aero panorāmā 40 vai pat 120 metru augstumā virs kokiem.

Kompānijā norāda, ka dabas takas maršrutā ir izvietoti kopumā septiņi šādi interaktīvi kontrolpunkti, kā arī dabas takā ir izveidotas trīs atpūtas vietas ar soliem, galdiem, labierīcībām, šūpolēm, vingrošanas konstrukcijām un ugunskura vietām. Dabas takas trīs maršruti ir 2, 7 un 15 kilometrus gari, kas dabā tie iezīmēti ar dažādu krāsu atzīmēm uz virziena norādēm, kuras izvietotas visā takas garumā.

Izmēģini: Dodies pastaigā virs koku galotnēm Rojā.

“Virtuālo skatu torņu projekts ir lieliska iespēja baudīt iespaidīgas ainavas virs koku galotnēm un vienlaikus gūt vērtīgu informāciju interesantā un mūsdienīgā veidā. Noslēdzoties aktīvajai tūrisma sezonai, vērtēsim virtuālo skatu torņu apmeklējumu, lietotāju atsauksmes, lai papildinātu izziņas materiālus un novērtētu iespējas līdzīgu projektu attīstībai citviet Latvijā,” pastāstīja LVM Ziemeļkurzemes reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Andris Verners.

LVM pagājušo gadu noslēgusi ar 333,201 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 20,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 68,4% un sasniedza 109,833 miljonus eiro.

LVM izveidoti, lai apsaimniekotu valsts mežus. Kompānijas īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja – Zemkopības ministrija.