Komentāri

Pirmie desmit patvēruma meklētāji no Grieķijas Latvijā ieradīsies jau nākamā gada janvārī, tā paziņojusi Iekšlietu ministrija (IeM). Šonedēļ uz Grieķiju dosies Latvijas robežsardzes virsnieki, kuri veiks intervijas ar patvēruma meklētājiem, kas janvārī ieradīsies Latvijā.

Latvijas robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars šorīt LNT raidījumā 900 sekundes atzina, ka šogad uz valsts robežām aizturēti 500 cilvēki. Kritiskākā situācija bijusi vasarā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Grieķijai un arī Itālijai ir nosūtīti patvēruma meklētāju Latvijas uzņemšanas kritēriji un laika grafiks.

Interviju no šā rīta raidījuma skaties šeit!

Latvija norādījusi, ka vēlas uzņemt ģimenes ar bērniem un ka būtiskas ir svešvalodu prasmes, iegūta pamatizglītība vai profesionālā izglītība, vēlama darba pieredze vai prasmes un derīgi ceļošanas dokumenti.

Koordinators no Latvijas iepazīsies ar apstākļiem uz vietas un centīsies nodibināt ciešākus kontaktus ar Grieķijas nacionālo kontaktpunktu pārvietošanas jomā, veiktu situācijas izzināšanu par Latvijas profilam atbilstošu personas lietu esamību un censtos nodibināt kontaktus ar Eiropas Patvēruma atbalsta biroju un citu starptautisko organizāciju pārstāvjiem Grieķijā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl