“RNP liftu lietā” otram aizdomās turētajam piemēro ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli

1 komentārs
“RNP liftu lietā” otram aizdomās turētajam piemēro ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli
ARTŪRS ĶIPSTS, LETA

Valsts policija (VP) piemērojusi ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli otrai aizdomās turētajai personai, kuru policija aizturēja lietā saistībā ar izmeklēšanas darbībām pašvaldības uzņēmumā “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP), aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijā.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa pagājušajā sestdienā piemēroja apcietinājumu SIA “Liftu alianse” īpašniekam Igoram Babkinam saistībā ar minēto lietu, kurā izmeklēšanas darbības tika veiktas arī pašvaldības uzņēmumā “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP).

Babkins tiek turēts aizdomās par krāpšanu lielos apmēros un noziedzīgi iegūtu naudas līdzekļu legalizēšanu.

Valsts policija (VP) 30.janvāra vakarā ieradās veikt procesuālas darbības RNP galvenajā ēkā Aleksandra Čaka ielā 42. Policija procesuālās darbības pabeidza tikai piektdienas rītā.

VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) priekšnieks Pēteris Bauska iepriekš žurnālistiem norādīja, ka lietā aizturētas divas personas, kas nav saistītas ar RNP, proti, tie nav esošie vai bijušie darbinieki vai valdes locekļi. Izmeklēšanas interesēs Bauska nekomentēja, vai abas aizturētās personas ir uzņēmēji, taču apliecināja, ka kratīšanas veiktas arī uzņēmuma “Liftu alianse” telpās.

Bauska žurnālistiem pastāstīja, ka ENAP pērn sākts kriminālprocess par iespējamu krāpšanu lielā apmērā organizētā grupā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ko, iespējams, veikuši vairāki uzņēmumi, kas snieguši pakalpojumus RNP.

ENAP priekšnieks stāstīja, ka izmeklētās darbības aptver ilgu laika periodu un izmeklēšana notiek par vairākus miljonus eiro lieliem darījumiem. Izmeklēšanā tiek vērtēta arī RNP amatpersonu un darbinieku iespējamā saistība ar šo kriminālprocesu.

Tāpat viņš norādīja, ka ENAP izmeklēšanas procesā ir sadarbojies ar ārzemju partneriem un netiek izslēgtas iespējamas pēdas arī ārvalstīs.

1 komentārs