Riteņbraucēji neslēpj, ka lielāko daļu maršruta veic pa gājēju ietvēm

1 komentārs

Velobraucēji pa ietvēm drīkstēs braukt tikai izņēmuma gadījumos. Tā paredz Satiksmes ministrijas sagatavotās izmaiņas ceļu satiksmes noteikumos. Gājēji jaunos noteikumus atbalsta, savukārt velobraucēji ir pret tiem. Arī galvaspilsētas satiksmes departamenta vadība uzskata, ka velobraucējiem liegt braukt pa ietvēm ir pāragri. 

Velosipēdi uz ietvēm ir redzami tik pat bieži kā uz brauktuvēm. LNT sastaptie riteņbraucēji neslēpj, ka bieži vien lielāko daļu maršruta veic pa gājējiem atvēlēto ielas daļu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jauninājumi ceļu satiksmes noteikumos paredz, ka ietves arvien vairāk jāatvēl gājējiem, bet velobraucēji tiks rosināti izvēlēties velo infrastruktūru, divriteņu kustībai drošas ielas un tikai īpašas nepieciešamības gadījumā braukt pa ietvi.

Velobraucēji skaidro, ka ietves izmanto, jo brauktuves ir pārāk nedrošas. Tāpēc jaunajos noteikumus saredz pat bīstamību. Savukārt Gājēji izmaiņas, kas padarīs drošākas ietves saprotamu iemeslu dēļ atbalsta.

Galvaspilsētas satiksmes departamenta vadītājs uzskata, ka satiksmes dalībnieki un ielu stāvoklis jaunajiem noteikumiem vēl nav gatavs. Rīgā arī šovasar taps vairāki velo satiksmes uzlabojumi, tomēr situācija tik un tā būs vēl tālu no vēlamā.

Satiksmes ministrijas izmaiņas paredz, ka pašvaldībai būs tiesības noteikt velobraucējiem izmantot sabiedriskā transporta joslas. Taču arī šīs izmaiņas satiksmes departaments vērtē piesardzīgi, uzskatot, ka tā drošību uzlabot neizdosies. Satiksmes ministrijas noteikumu izmaiņas, kas paredz ietves atbrīvot no velobraucējiem, vēl ir jāapstiprina ministru kabinetā.

TOP komentāri

  • Ex
    0 0 0

    Ex

    Prātiņ nāc mājās.Jā,vēl vajag TA velosipēdiem ar ieviest,un ceļu nodokli likt maksāt.:)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl