Rinkēvičs: Persijas jeb Arābu līcī tika aizturēts vēl viens tankkuģis ar četriem Latvijas valstspiederīgajiem

Pievienot komentāru
Rinkēvičs: Persijas jeb Arābu līcī tika aizturēts vēl viens tankkuģis ar četriem Latvijas valstspiederīgajiem
JĀNIS EGLĪTIS, TV3 ZIŅAS

Naktī uz sestdienu Persijas jeb Arābu līcī aizturēti pat divi tankkuģi, uz kuriem atradās kopumā pieci Latvijas valstspiederīgie, TV3 Ziņām šodien atklāja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Iepriekš vēstīts par Lielbritānijas tankkuģi, kuru aizturēja Irānas Revolucionārā gvarde un nogādāja ostā. Uz šī kuģa klāja atradās arī kapteiņa vecākais palīgs no Latvijas. Pašreiz zināms, ka tankkuģis izraisījis avāriju ar kādu zvejas kuģi un pēc tam ignorējis saņemtās ziņas.

Rinkēvičs žurnālistiem uzsvēra, ka ar Latvijas pilsoni, kurš atrodas uz klāja un kopā ar pārējo apkalpi ir aizturēti, pagaidām nav izdevies sazināties. “Es šobrīd jums nevaru apgalvot, ka mūsu jūrnieks ir drošībā,” atzina Rinkēvičs.

Situāciju par konfliktu Persijas līcī ārlietu ministrs raksturo kā ļoti satraucošu. Latvija arī esot sagatavojusi notu, ar kuru prasa Irānai nekavējoties atbrīvot Latvijas valstspiederīgo.

Ministrs arī piebilda, ka šonakt Persijas līcī bijis aizturēts vēl viens tankkuģis ar četriem Latvijas valstspiederīgiem, taču vēlāk šis kuģis esot atbrīvots.

Plašāk par tematu uzzināsiet TV3 Ziņās plkst. 20.00.