Rinkēvičs: Pasaules gals un militārs iebrukums Latvijā nav gaidāms

0 Komentāru

Šodien Latvija svin 96. gadskārtu kopš valsts starptautiskās de jure atzīšanas. Šajā dienā Saeimā tradicionāli notiek ārpolitikas aktualitātēm veltītas debates. Šoreiz galvenie akcenti: “Brexit”, kā Donalda Trampa ievēlēšana ietekmēs Latvijas–ASV attiecības, Eiropas Savienības (ES) nākotne, attiecības ar Krieviju.

“Saskaņa” kārtējo reizi izmantoja izdevību, lai kritizētu valdības apņemšanos turpināt atbalstīt sankcijas pret Krieviju.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs atgādināja, ka pērnais gads ārpolitikā bijis sarežģīts un nemierīgs, tomēr Latvijai – veiksmīgs. Mūsu valsts kļuvusi par Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas dalībvalsti.

NATO Varšavas samitā panākta vienošanās par austrumu flanga nostiprināšanu. Rinkēvičs atzīst, – militārs uzbrukums Latvijai nav gaidāms, taču viss atkarīgs no mums pašiem.

Edgars Rinkēvičs, ārlietu ministrs

Bieži dzirdam, ka Latvijai ir jāsēž klusi malā – kā zaķītim zem eglītes, kamēr apkārt staigā baisais vilks. Mēs jau reiz tā darījām, līdz uz laiku zaudējām savas valsts neatkarību. Mēs nedrīkstam stāvēt malā! Latvijas ārpolitikai un Latvijas balsij pasaulē, katru dienu un ik uz soļa ir jābūt vēl vairāk pamanāmai un sadzirdētai.

Ministrs uzsvēra, ka šogad nepieciešams veicināt dialogu ar Krievijas pilsonisko sabiedrību, kā arī jāturpina atmaskot kaimiņvalsts propagandu.

Latvijā un visā ES jāstiprina kiberaizsardzības spējas. Rinkēvičs atzīmēja, ka Eiropas liktenis ir cieši saistīts ar ASV. Mūsu valsts ir gatava strādāt ar jaunā ASV prezidenta administrāciju un kongresu. Pēc Rinkēviča tribīnē kāpa Saeimas priekšsēdētāja, oponējot ASV prezidentam Donalda Trampam, norādot, ka NATO nav novecojusi organizācija.

Tikmēr Mūrnieces partijas biedrs, Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedrs Rihards Kols kritizēja ārlietu ministra ziņojumu, norādot, ka ministrija izvairās definēt skaidras ārpolitikas prioritātes, iegrožojot sevi ar deklaratīviem paziņojumiem.

“Saskaņas” deputātu teiktajā dominēja Krievija. Viņuprāt, valdošajiem politiķiem ir jāsaprot, – Krievija uz pasaules politiskās arēnas ir varens spēlētājs un sankciju atbalstīšana kaitējot mūsu ekonomikai.

Tikmēr Latvijas ārpolitikas veidotāji akcentēja, – šogad paredzēts stiprināt ekonomisko sadarbību ar Ķīnu, palīdzēt Latvijas uzņēmumiem atrast jaunu noieta tirgu, stiprināt saites ar diasporu.

0 Komentāru