Rinkēvičs par Katalonijas neatkarības referendumu: Vardarbība nav politiskā dialoga metode

1 komentārs

Arī Latvija rūpīgi seko notikumu attīstībai Spānijā un Katalonijā.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, komentējot Katalonijas neatkarības referendumu, norāda, ka situācija Spānijā šobrīd ir satraucoša un konstatētie vardarbības gadījumi noteikti nav veids, kā to atrisināt.

Rinkēvičs uzskata, ka svētdien notikušais referendums neatbilst Spānijas konstitūcijai, bet vienīgais risinājums ir abām pusēm atgriezties pie dialoga gan politiskā, gan konstitucionālā procesā.

Turklāt, viņaprāt, Spānija neatzīs šī referenduma rezultātus.

Edgars Rinkēvičs
ārlietu ministrs, “Vienotība”

Neapšaubāmi vardarbība nav politiskā dialoga metode un ļoti gribētos cerēt, ka tagad dažu dienu laikā abas puses mēģinās meklēt politisku dialogu nevis tālāk eskalēt šo situāciju. Diemžēl šobrīd mums tā situācija ir vēl vairāk saasinājusies un es nedomāju, ka Spānija šobrīd pēc Konstitucionālās tiesas sprieduma, gan pēc parlamenta debatēm, varētu piekrist Katalonijas neatkarībai kā tādai, es stipri šaubos, ka tā varētu būt.

Ārlietu ministrs aicina neaizmirst, ka Spānija ir gan NATO, gan Eiropas Savienības dalībvalsts un arī Latvijai ir savas intereses, lai šī valsts būtu spēcīga – gan drošības, gan arī Eiropas Savienības kontekstā.

TOP komentāri

  • s
    0 0 0

    s

    Diplomātija dažreiz ir vienlīdzīga ar gļēvulību un divkosīgu locīšanos,ļoti tipiska daudziem mūsu politiķiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl