Rinkēvičs par “ABLV Bank” situāciju: Nav tā, ka kāds kaut ko nezināja

0 Komentāru
Rinkēvičs par “ABLV Bank” situāciju: Nav tā, ka kāds kaut ko nezināja
F64

Saistībā ar pēdējā laika notikumiem finanšu sektorā Latvijas starptautiskā reputācija un tēls ir pamatīgi cietuši, tāpēc ir svarīgi pēc iespējas ātrāk reaģēt un nākt klajā ar skaidrām atbildēm, – tā intervijā “900 sekundēm” norādīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Ministrs atzīst, – daudzi saka, ka Latvijas starptautiskā reputācija un tēls ir cietuši pamatīgi. Ārvalstu diplomāti šobrīd daudz jautā par notiekošo un saistībā ar šiem notikumiem viņam paredzētas vairākas intervijas ASV.

“Jo mēs ātrāk nāksim ar skaidrām atbildēm un attiecīgi reaģēsim, jo mēs varam pārvērst šobrīd negatīvo reputāciju pozitīvākā stāstā par to, ka tā ir tiesiska valsts, kas reaģē uz visiem pārkāpumiem un attiecīgi rīkojas,” saka ārlietu ministrs.

Tāpat Rinkēvičs uzver, ka ASV brīdināja laikus par ziņojumu saistībā ar “ABLV Banku” un norāda, ka atbildīgie dienesti to zināja, bet varbūt nezināja, kurā brīdī nāks klajā ar ziņojumu.

“Nav tā, ka ASV mūs nebrīdināja. Bija gan iesniegta informācija, kas tika nodota kompetentajām iestādēm pārbaudei – tāda informācija bija pagājušā gada nogalē, tāda informācija bija šā gada sākumā. Pārmest, ka kāds mums kaut ko nepateica un mēs to nenovērsām, nevajadzētu. Pēc būtības ASV paziņojumā bija dotas 60 dienas “ABLV Bank” sniegt savu skaidrojumu un novērst trūkumus,” viņš saka.

Ārlietu ministrs norādīja, ka “”ABLV Bank jau vismaz vienu reizi tika sodīta, un tas, kas notika šobrīd, kas varbūt bija tas pēdējais punkts, kāpēc bija tāds publisks paziņojums, ir tas, ka pēc visiem paziņojumiem un sodiem atkal atklājās, ka bija tiešs vai netiešs (to vēl pārbauda) Ziemeļkorejai noteikto sankciju pārkāpums.”

Intervija ar Edgaru Rinkēviču

0 Komentāru