Rinkēvičs: Nevaram garantēt, ka visiem valstspiederīgajiem līdz 27. martam izdosies atgriezties mājās

16 komentāri
Rinkēvičs: Nevaram garantēt, ka visiem valstspiederīgajiem līdz 27. martam izdosies atgriezties mājās
PAULA ČURKSTE, LETA

Šobrīd vairākas valstis ieviesušas dažādus pārvietošanās ierobežojumus, kas nozīmē, ka līdz formālajam repatriācijas beigu datumam – 27. martam – visiem valstspiederīgajiem neizdosies atgriezties mājās, šorīt TV3 raidījumā “900 sekundes” sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Pēc ministrijas datiem, šobrīd visvairāk Latvijas iedzīvotāju vēl ir Eiropā, seko Āzija, kā arī Dienvidamerika un Ziemeļamerika.

“Jo tālāk atrodas cilvēks, jo vairāk ir liegumi, skaidrāks, ka tīri fiziski atbraukt uz Latviju nevarēs. Tas nenozīmē, ka šie cilvēki paliek novārtā, mēs strādāsim arī tālāk, strādāsim ar šiem cilvēkiem un iespējām individuāli. Es nevaru šobrīd garantēt nevienu datumu,” intervijā sacīja ministrs.

Tāpat Rinkēvičs sacīja, ka Baltijas valstis šobrīd cieši sadarbojas un palīdz viena otrai, nogādājot mājās valsts piederīgos. “Protams, ka prioritāte šajā gadījumā vienmēr ir savas valsts pilsoņi, bet, ja paliek vieta, tiek ņemti arī citu valstu pilsoņi,” teica ministrs.

Vienlaikus viņš aicināja iedzīvotājus, kuri atrodas Eiropā un kuriem attiecīgajā valstī ir dzīvesvieta, dot iespēju primāri Latvijā atgriezties iedzīvotājiem, kuri ir ārpus valsts komandējumu vai tūrisma braucienu dēļ.

“Ja esat Eiropā un, ja jums tur ir dzīvesvieta un varat tur kādu laiku uzkavēties, dodiet, lūdzu, prioritāti tiem, kas ir iestrēguši komandējumu vai tūrisma braucienu dēļ, bet kuriem pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvija,” pauda Rinkēvičs.

Ministrs arī akcentēja, ka par repatriāciju pamatā maksā paši ceļotāji un valsts šos izdevumus neapmaksā. Taču pastāv iespēja, ka Eiropas Savienība varētu daļēji segt repatriācijas izdevumus tālajos reisos, tomēr šis jautājums vēl tiek lemts.

Iepriekš Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma” vēstīja, ka Apvienotās Karalistes galvaspilsētā Londonā jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 ir laupījusi dzīvību kādam 68 gadus vecam latvietim, kurš jau ilgāku laiku dzīvojis šajā valstī.

Ārlietu ministrijas rīcībā nav informācijas par ārvalstīs ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 saslimušiem Latvijas iedzīvotājiem, tomēr tas nenozīmē, ka šādu saslimušo ārvalstīs nav.

“Mums šobrīd nav informācijas par saslimušajiem ārpus Latvijas, bet tas nenozīmē, ka viņu tur nav,” teica Rinkēvičs.

16 komentāri