Rinkēvičs: Nav pieļaujama “iesaldēta konflikta” izveidošanās Ukrainā

Komentāri
Rinkēvičs: Nav pieļaujama “iesaldēta konflikta” izveidošanās Ukrainā
FOTO: LETA

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs 15. augustā Briselē notiekošās ES Ārlietu padomes laikā pauda nopietnas bažas un nosodījumu saistībā ar jauniem ziņojumiem par militārās tehnikas un vienību ievešanu no Krievijas Ukrainas teritorijā.

”Nedrīkst ļaut Ukrainā izveidot kārtējo ”iesaldēto konfliktu”, uzsvēra ministrs. ”Tāpat pilnībā nepieņemami ir jebkādi mēģinājumi Ukrainai uzspiest “humāno palīdzību” jeb “miera uzturētājus”, kas patiesībā būtu uz situācijas eskalāciju vērsti pasākumi. ”Starptautiskas humānās palīdzības sniegšana var tikt īstenota vienīgi ar Ukrainas piekrišanu un autoritatīvu starptautisko organizāciju ciešā uzraudzībā. Eiropas Savienībai ir jābūt gatavai atbilstoši reaģēt, ja Krievija turpinās saasināt situāciju”, pauda Rinkēvičs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saistībā ar Krievijas nepamatoti ieviestajiem ierobežojošiem pasākumiem pret pārtikas importu no ES ministrs aicina Eiropas Savienības dalībvalstis būt solidārām un vienotām, meklējot kopējus risinājumus šo pasākumu seku pārvarēšanai uz dalībvalstu tautsaimniecībām. ”Šajā sakarā aktīvi jāizmanto Pasaules Tirdzniecības Organizācijas mehānismi, kur Krievija kā šīs organizācijas dalībvalsts ir uzņēmusies noteiktas saistības”, uzskata ministrs.

ES ārlietu ministri apsprieda situāciju Irākā. Latvija ir nobažījusies par drošības un humanitārās situācijas pasliktināšanos Irākā. ISIL organizācijas teroristiskie uzbrukumi etnisko un reliģisko minoritāšu pārstāvjiem ir nosodāmi. Militāra atbalsta sniegšana Irākas kurdu aizsardzībai jāizskata saskaņā ar ES Rīcības kodeksu (EU Code of Conduct) un nepārkāpjot pret Irāku noteiktā ieroču embargo nosacījumus.

Ārlietu padomē tika diskutētas arī citas starptautiskās aktualitātes – Tuvo Austrumu miera process, situācija Lībijā, Sīrijā, kā arī pasākumi Ebolas vīrusa izplatības apturēšanai.

Lasi vēl