Ebolas vīruss var sasniegt Latviju, uzskata Rinkēvičs

Komentāri
Ebolas vīruss var sasniegt Latviju, uzskata Rinkēvičs
Foto: AFP/LETA

Latvija cīņai ar Ebolas vīrusa izplatību varētu atvēlēt 30 līdz 50 tūkstošus eiro – ar šādu priekšlikumu valdībā plāno nākt klajā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Ministrs norāda, ka situācija kļūst arvien nopietnāka un Latvijai ir jārēķinās ar to, ka jebkurā brīdī arī šeit var ierasties kāds ar Ebolas vīrusu inficēts cilvēks.

Latvijas iespējamā palīdzība varētu tikt ieskaitīta īpašā ANO fondā, kas palīdzētu apkarot šā vīrusa izplatību Āfrikā.

Tikmēr Spānijā ar Ebolas vīrusu slimās medmāsas veselības stāvoklis ir strauji pasliktinājies. Turklāt slimnīcā Madridē izolācijā nonācis vēl viens cilvēks, kurš varētu būt inficējies. Kopumā aizdomās par iespējamu Ebolas vīrusa infekciju Spānijā šobrīd hospitalizēti septiņi cilvēki. Bažas par Ebolas vīrusa izplatību Eiropā satraukumu izraisījušas arī Maķedonijā. Tur dažas stundas pēc iestāšanās slimnīcā nomiris kāds brits, kuram bija visi Ebolas vīrusa simptomi. Varasiestādes ir nosūtījušas analīzes uz Vāciju un tikmēr slēgušas viesnīcu, kurā viņš bija apmeties.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl