Rinkēvičs apliecinājis vēlmi tuvināt Baltkrieviju ar ES

2 komentāri
Rinkēvičs apliecinājis vēlmi tuvināt Baltkrieviju ar ES
FOTO: LETA

Ārlietu ministrs šodien atgriezās no divu dienu vizītes Baltkrievijā, kur tikās gan ar savu kolēģi, ārlietu ministru Vladimiru Makeju, gan prezidentu Aleksandru Lukašenko. Starp Briseli un Minsku notiekot tuvināšanās, un Rīgas interesēs esot šo tuvināšanos tikai veicināt.

Latvija kā vienu no galvenajām prezidentūras prioritātēm noteikusi Austrumu partnerības veicināšanu, un tas vistiešākajā mērā attiecas arī uz Baltkrieviju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpēc vizīte Minskā ārlietu ministram bija laba iespēja kaimiņus sagatavot gaidāmajam Rīgas samitam.

Ar Edgaru Rinkēviču tiekamies ministrijā vien īsu brīdi pēc viņa lidmašīnas nosēšanās. Kopumā ministrs ar vizīti šķiet gandarīts, jo ledus attiecībās ar kaimiņiem ir sakustējies.

Tai skaitā Rinkēvičs min vīzu vienkāršošanas procedūru, arī Baltkrievijas un Eiropas Savienības sadarbību ekonomikas un izglītības jomās. Taču tas nenozīmējot, ka visas domstarpības esot aizmirstas. Tiekoties ar prezidentu Lukašenko, Rinkēvičs tomēr pieskāries arī galvenajam labo attiecību kavēklim – Baltkrievijas politieslodzītajiem. To skaits gan pēdējo gadu laikā sarucis.

Jautāts, vai tas nozīmē, ka Briseles attieksme pret ”pēdējo diktatoru”, kā Lukašenko dēvēts vēl nesenā pagātnē, pamazām mainās, Rinkēvičs atbild apstiprinoši.

Kā reiz pavasarī, maijā, Rīga pie sevis arī pulcēs Austrumu partnerus samitā, uz kuru ielūgumus izsūtīs tuvākajā laikā. Tā kā oficiāla ielūguma vēl nav, Lukašenko savu dalību samitā nav apstiprinājis, taču Rinkēvičs pauž cerību, ka partnervalstis tiks pārstāvētas visaugstākajā līmenī.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl