Rinkēviča iniciatīvai vairums politiķu atbalstu nesola

0 Komentāru
Rinkēviča iniciatīvai vairums politiķu atbalstu nesola
FOTO: LNT, Ivo Jurkāns

Jau vairākkārt ziņots, ka plašu rezonansi raisījusi ārlietu ministra Edgara Rinkēviča publiskā atzīšanās netradicionālajā seksuālajā orientācijā.  Par drosmīgu soli to nosaukusi daļa sabiedrības, sociālajos tīklos to uzteicis arī Igaunijas prezidents. Rinkēvičs vienlaikus arī aicinājis Latvijā radīt tiesisku regulējumu partnerattiecībām, taču – politiķu vairākums atbalstu tam nesola. 

Rinkēvičs kļuvis par pirmo politiķi Latvijas vēsturē, kurš publiski atzinis, ka ir gejs.

Netieši viņš uz to norādīja, jau pirms diviem gadiem piedaloties seksuālo minoritāšu praidā Rīgā Vērmanes dārzā. Oficiāli gan Rinkēvičs toreiz pavadīja uz pasākumu atnākušo ASV vēstnieci Džūditu Gārberi.

FOTO: LNT, Ivo Jurkāns

FOTO: LNT, Ivo Jurkāns

Tagad pēc diviem gadiem savu netradicionālo orientāciju viņš apliecināja publiski, vēlu vakarā paziņojot par to savā Twitter kontā. Kāpēc to darījis tieši tagad, ministrs šodien nekomentē. Tas bijis drosmīgs solis – norāda cilvēktiesību eksperte Anhelita Kamenska, pieļaujot, ka viņa piemēram varētu sekot arī citi.

Vienlaikus ministrs savā ”Twitter” kontā norādījis, ka Latvijā ir jārada tiesisks regulējums visu veida partnerattiecībām un par tām viņš cīnīsies. Līdzīgs likumprojekts nesen atbalstīts Igaunijas parlamentā.

Šorīt intervijā LNT raidījumam 900 sekundes jaunā Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, par iespēju ķerties pie šī jautājuma izteicās izvairīgi.

Jau koalīcijas veidošanas gaitā visu LNT aptaujāto frakciju pārstāvji šādu iespējamību noraidīja. Jautājums par nereģistrētu kopdzīvi Latvijā šobrīd aktualizējies pavisam cita sakarā. Proti vai paplašināmas to cilvēku tiesības kuru partneri gājuši bojā.

Teorētiski, ķerties pie šī darba politiķi būtu ar mieru, taču Nacionālās apvienības kontrolētajā Tieslietu ministrijā tieši tāpēc šis jautājums netiek virzīts, ka tas varētu legalizēt viendzimuma pāru attiecības.

Atsevišķi Rinkēviča partijas biedri tikmēr šodien jau pauduši pārliecību, ka pie izmaiņām, kas skartu arī geju pārus, varētu strādāt.

Runājot par ministra paziņojuma ietekmi uz karjeru, politologi, pauduši viedokli, ka vismaz Eiropas Savienībā attieksme nekādi nemainīsies, jo Rietumu pasaulē jautājumi par seksuālo orientāciju netiek uztverti saasināti.

0 Komentāru