“Riņķadancis” turpinās – valsts cer piesaistīt investoru vismaz “Liepājas metalurga” vērtīgajai tēraudkausēšanas krāsnij

0 Komentāru
“Riņķadancis” turpinās  – valsts cer piesaistīt investoru vismaz “Liepājas metalurga” vērtīgajai  tēraudkausēšanas krāsnij
Foto: LETA

Lai gan maksātnespējīgā “KVV Liepājas metalurga” vērtīgākā aktīva – elektrotēraudkausēšanas ceha – izsole izgāzusies, valsts tai joprojām cer atrast investoru.

Februāra beigās izsludinātā izsole par “KVV Liepājas metalurgā” esošo elektrotēraudkausēšanas cehu un iekārtām ar 5,35 miljonu eiro sākumcenu izgāzās, jo noteiktā termiņā neviens interesents neiemaksāja dalības maksu, tādējādi neapliecinot interesi.

Administrators pēc dažām dienām izziņoja izsoli par nenotikušu un piedāvāja nodrošinātajam kreditoram – Privatizācijas aģentūras uzņēmumam “Felm” pārņemt īpašumu – lēmums vēl nav pieņemts.

Tomēr, neatkarīgi no tā, vai krāsns paliks maksātnespējīgā uzņēmuma īpašumā vai pāries kreditoram, tiks turpināts strādāt ar investoriem, lai realizētu šo aktīvu par pēc iespējas lielāku vērtību, tā LNT Ziņām atzina lielākā kreditora – valsts – 66 miljonu eiro prasības pārvaldītāja FeLM vadītājs.

“Tiks atkārtoti uzrunāti tie investori, kas ir tieši izrādījuši par krāsi interesi. Tie ir gan no austrumiem, gan Eiropas. Arī no Britiem interese ir saglabājusies, bet, protams, te vienkārši šobrīd jautājums, ja līdz šim viņi nav spējuši līdz galam noformulēt savu interesi, tad, ņemot vērā, kā tā lieta attīstās un jau konkrēti aktīvi izlikti izsolē, tad tā saruna kļūst daudz tiešāka,” norāda SIA “FeLM” valdes loceklis Jānis Rībens.

LNT Ziņas jau vēstīja, ka ne vien par krāsni, bet par visu Metalurgu interesi iepriekš izrādīja Britu uzņēmums “British Steel”. Lai arī izsolē britu uzņēmums nav piedalījies, tomēr valsts interešu pārstāvis saņēmis apliecinājumu, ka interese par metalurgu joprojām esot. Pastāv iespējam, ka iekārtas paliks tepat un varētu tikt atsākta ražošana, bet tik pat labi iekārtas var tikt izvestas, atzina Rībens.

Līdz ar to Privatizācijas aģentūras uzņēmumam “Felm” vispirms vēl jāsaprot, kā noslēgsies pārējās Metalurga mantas izsoles un tad būs skaidrs, kādā sadarbībā notiks tālākās pārrunas ar potenciālajiem mantas pircējiem.

Investora meklējumi “Liepājas metalurgam” līdz šim bijuši vairāki, tomēr visi izrādījušies neveiksmīgi.

0 Komentāru