Rindas uz latviešu bērnudārziem divreiz garākas nekā uz krievu dārziņiem

Komentāri

Bezgalīgās rindas uz Rīgas pašvaldības bērnudārziem jau gadiem ilgi ir samilzusi problēma. Turklāt konstatēta sakarība – uz vietu latviešu bērnudārzā ir vairāk nekā divas reizes garākas rindas nekā uz vietu mazākumtautību dārziņā. Jaunie vecāki to uzskata par netaisnību dārziņu sadalījumā. Taču Rīgas domē mierina – līdz ko šāda situācija veidojas, mazākumtautību pirmsskolās tiek izveidotas grupiņas valsts valodā.

Latviešiem – divreiz garākas rindas

Mārtiņš Tilcēns ir jaunais tētis. Janvārī pasaulē ieradās viņa meitiņa un jau otrajā mazuļa dzīves dienā viņš savu atvasi reģistrēja rindā uz pašvaldības bērnudārzu. Tā kā noteikumi ļauj katru bērnu reģistrēt vienlaikus trīs pirmsskolās, Mārtiņš atlasīja sev parocīgākās, kur saziņas valoda ir latviešu. Vieta rindā – ap septīto simtu. Intereses pēc jaunais tēvs nolēma arī papētīt, kādas izredzes būtu mazākumtautību bērnudārzā, un konstatēja, ka vieta ir krietni augstāka – ap divsimto.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mārtiņš Tilcēns, Jaunais tēvs

Konstatēju, ka rinda tikai uz papīra eksistē, bet reāli nav. Principā mans bērns jau varētu no pusotra gada vecuma iet bērnudārzā, kas ir arī vēlamais vecums. Savukārt latviešu bērnudārzā, ja izvēlētos palikt tajā 700. vietā, tas nozīmē, ka mums būtu jāgaida vismaz trīs gadi rindā.

Sašutušais tēvs šo situāciju dēvē par diskrimināciju, jo bērniem, kas izvēlas apmeklēt pašvaldības bērnudārzu valsts valodā, gaidīšanas laikā jāiet privātajā dārziņā vai jāalgo aukle, kas nozīmē papildu izdevumus. Turklāt novērots, ka arī uz kvalitatīviem privātajiem dārziņiem pieprasījums ir liels, un var nākties gaidīt rindā.

Veido jaunas grupiņas

Rīgas domē vecākus mierina, ka redzamā vieta rindā apzīmē tikai pieteikumu skaitu, nevis reālo gaidīšanas laiku. Turklāt tādos rajonos kā Zolitūde vai Imanta rindas ir lielākas tieši uz mazākumtautību pirmsskolām.

Indra Vilde, Rīgas domes Izglītības departamenta pārstāve

Ja mēs redzam, ka ir mazākumtautību bērnudārzs, bet apkārtējos bērnudārzos veidojas lielas rindas uz dārziņiem valsts valodā, tad mazākumtautību bērnudārzā atvērtas grupas ar latviešu mācību valodu.

Pēc Vildes sacītā, piecu gadu laikā izveidotas 152 jaunas latviešu valodas grupiņas, bet krievu valodā – ap 30. Savukārt jaunais tēvs Mārtiņš pēc ilgām pārdomām nolēmis tomēr gaidīt ilgāk un sagaidīt savu rindu latviešu bērnudārzā.

Foto

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl