Rimšēvičs pārsteidz politiķus un žurnālistus, parādoties publiski valdības mājā, un paziņo, ka neatkāpsies

14 komentāri

Pēc pusotra mēneša klusēšanas un slēpšanās no žurnālistiem un sabiedrības šodien negaidīti nacionālās trīspusējās padomes sēdē valdības mājā ieradās par kukuļa ņemšanu apsūdzētais Latvijas Bankas (LB) prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Rimšēvičs Ministru kabinetā kritizēja valdības rīcības plānu, bet pēc sēdes paziņoja, ka, par spīti apsūdzībām un Saeimas aicinājumam atkāpties, to nedarīs. Rimšēvičs noliedza, ka atrastos politiskā izolācijā, akcentējot, ka pielaides valsts noslēpumam neesamība viņa darbā netraucējot.

“Ja tas kopā izmaksā vienu miljardu, tad jānodala virzieni, kurus var/nevar atļauties. Budžetam ir jābūt ar pārpalikumu. Rīcības plānā jābūt izmērāmiem rādītājiem, lai novērtētu progresu; to izpildes gadījumā jāparedz prēmijas,” citēts Rimšēvičs.

Sociālajos tīklos Rimšēviča parādīšanās valdības mājā izsauca sašutumu. Žurnāliste Sanita Jemberga pauda viedokli, ka ar savu rīcību smagos noziegumos apsūdzētais Rimšēvičs degradē Latvijas tiesiskumu, un viņam būtu jāatrodas mājās vai tiesu zālē, ne Ministru kabinetā.

Jau ziņots, ka Eiropas Savienības Tiesa (EST) 26. februārī paziņoja, ka ir atcēlusi lēmumu, ar kuru Rimšēvičs ir atstādināts no amata. Ņemot vērā EST spriedumu, Rimšēvičs var atsākt darbu LB un ieradās savā darba vietā.

Tāpat ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pērn 18. jūnijā nosūtīja prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai krimināllietas materiālus pret Rimšēviču un uzņēmēju Māri Martinsonu. Neilgi pēc tam prokuratūra šajā lietā Rimšēvičam uzrādīja apsūdzību par kukuļņemšanu, bet Martinsonam – par kukuļņemšanas atbalstīšanu. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 11 gadiem.

Rimšēvičs iepriekš preses konferencē apgalvoja, ka nav vainīgs un tāpēc pats neatkāpsies no Latvijas Bankas prezidenta amata. Viņam inkriminētos noziegumus Rimšēvičs uzskata par atsevišķu baņķieru interesēs veiktu nomelnošanu. Laikā, kamēr Rimšēvičs nevarēja pildīt Latvijas Bankas prezidenta pienākumus, viņu aizstāja Latvijas Bankas prezidenta vietniece Zoja Razmusa.

KNAB Rimšēviču aizturēja pirms gada – 2018. gada februārī.

TOP komentāri

 • po!ns
  +7 +6 -1

  po!ns

  drīzāk šokē žurnāliste, kura izsakās gudri, bet nespēj pati neko sabiedrībai pienest šajā lietā kā tikai lāča pakalpojuma veidā nolikt tiesu sistēmu.. Būtu īsta žurnāliste, uztaisītu pati savu reportāžu par šo kungu, citādi tiesībsargājošās iestādes pašas neko vairāk kā vilkt tieas procesus, jo nav ar ko īsti apsūdzēt, nespēj! Ne jau KNAB Rīgas satiksmi sāka kratīt, bet profesionāli žurnālisti, kas visu cēla gaismā, KNAB tikai spiediena pēc sāka ko darītt, nav jau tā, ka viņi šeit tikai 100 dienas :(
 • Vita Dzerkale
  +5 +5 0

  Vita Dzerkale

  Ar mesšanu neizmetìs. Sèź kà pielìmèti! Re cik tur labi!
 • Jānis Ādamsons
  +4 +4 0

  Jānis Ādamsons

  Ir tiesas spriedums?? Kāmēr cilvēks nav notiesāts, tikmēr viņš ir nevainīgs.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl