Rimšēvičs par izmaiņām nodokļos: Vienreiz ir jāapstājas

5 komentāri

Vienreiz par visām reizēm ir jānomierinās un jāapstājas. Tā saka Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, vērtējot valdības haotisko rīcību, lemjot par jaunām izmaiņām nodokļos.

Iedzīvotāji katru gadu ar aizturētu elpu gaida, kādi nodokļi tad atkal tiks mainīti. Un šis gads nav izņēmums. Šai praksei beidzot ir jādara gals, uzsver Ilmārs Rimšēvičs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ilmārs Rimšēvičs, Latvijas Bankas prezidents

Joprojām ir aktuāls mūsu nu jau vairākus gadus izteiktais aicinājums vienreiz par visām reizēm nomierināties, apstāties.

Turklāt šoreiz pat pēc valsts budžeta apstiprināšanas tiek pieņemtas pēdējā brīža izmaiņas. Līdz ar to vēl nemaz nav zināms, kādas pārmaiņas nesīs pirmais janvāris. Centrālās bankas vadītājs uzsver, ka valdība tā vietā, lai lēmumus šogad pieņemtu laikus, ir nesekmīgi centusies saprast, ko iesākt ar Pasaules Bankai par 300 000 eiro uzticēto Latvijas nodokļu sistēmas auditu.

Foto

Ilmārs Rimšēvičs, Latvijas Bankas prezidents

Tad nebūtu bijis šis pārpratums un nebūtu bijusi šī situācija, ka tiešām trīs nedēļas pirms gada beigām mums nav skaidrības, kas notiks. Mums vienkārši ir pietrūcis laika.

Pasaules Bankas pētījumu viņš asi kritizē kā pārāk dārgu, turklāt bezjēdzīgu.

Ilmārs Rimšēvičs, Latvijas Bankas prezidents

Es domāju, ka šobrīd Latvijā ir ļoti daudz finansistu, ekonomistu, kas spētu sagatavot šādu visaptverošu nodokļu auditu, nodokļu pārskatu par daudz mazākām naudas summām un daudz labāk pārvaldot esošo situāciju, nevis kaut kur no tālienes, nesaprotot, kāpēc piedāvāt šeit vecu uzsildītu zupiņu. Neatradām tur nevienu svaigu, interesantu Latvijai ļoti svarīgu, būtisku, nezināmu aspektu.

Vienlaikus Rimšēvičs apsveic valdības apņemšanos līdz nākamā gada pavasarim veikt visu nodokļu revīziju. Viņš cer, ka tas novedīs pie ilgi gaidītās stabilitātes nodokļu politikā.

Līdzīgu viedokli pauž arī Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) misijas vadītājs Latvijā, kurš netieši kritizē pēdējā brīža lēmumus mainīt nodokļus.

Bens Kelmansons, SVF misijas vadītājs Latvijā

Mēs atbalstām ieceri izstrādāt nodokļu stratēģiju. Ir izšķirīgi svarīgi, lai būtu vienots plāns, kā sasniegt valdības izvirzīto ambiciozo mērķi. Nav prātīgi īstenot sadrumstalotu reformu. Pareizais risinājums ir veidot visaptverošu stratēģisko plānu.

Starptautiskā Valūtas fonda ieskatā Latvijai tāpat vēl jāturpina darbs, lai reformētu izglītības un veselības aprūpes sistēmu, kā arī lai mazinātu nevienlīdzību un veicinātu atalgojuma pieaugumu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl