Rimšēvičs atsācis doties uz darbu Latvijas Bankā

12 komentāri
Rimšēvičs atsācis doties uz darbu Latvijas Bankā
Foto: EPA / LETA

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, pret kuru Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir sācis kriminālprocesu par kukuļņemšanu un kuram ir liegums pildīt amata pienākumus, atsācis doties uz darbu Latvijas Bankā.

“Kopš vakardienas es eju uz Latvijas Banku,” otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “De facto” sacīja Rimšēvičs.

Vienlaikus viņš arī norādīja, ka nesaņems atalgojumu, kamēr nepilda amata pienākumus.

Tajā pašā laikā Rimšēvičs piebilda, ka viņam piemēroto drošības līdzekli nepārkāps. “Es absolūti neko nedarīšu tādu, lai pārkāptu drošības līdzekli,” viņš uzsvēra.

Vienlaikus Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns sacīja, ka Rimšēvičs pirmdien, 26. februārī, bija ieradies Latvijas Bankas telpās, lai kopā ar KNAB darbiniekiem veiktu izmeklēšanas darbības, taču sīkāk šīs izmeklēšanas darbības nekomentēja.

Jau vēstīts, ka Rimšēvičs tiek turēts aizdomās kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta ceturtās daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs ir vismaz 100 000 eiro. Rimšēvičam piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – drošības nauda, noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts.

Vienlaikus Rimšēvičs paziņojis, ka ir nolēmis neatkāpties no amata.