Rimšēvičs algā par februāri saņēmis 7755 eiro

0 Komentāru
Rimšēvičs algā par februāri saņēmis 7755 eiro
Foto: F64/ Kolāža: Skaties.lv

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs atalgojumā februārī saņēmis 7755 eiro, kas ir par 24,6% jeb 2532 eiro mazāk nekā janvārī, liecina Latvijas Bankas publiskotā informācija.

Centrālajā bankā vēl atzīmēja, ka, atbilstoši Latvijas Bankas padomes lēmumam, Rimšēvičs atalgojumu nesaņem kopš 2018. gada 26. februāra.

Savukārt trešdien, 14. martā, Saeimas Budžeta komisija pēc izskatīšanas neatbalstīja ”Vienotības” likumprojektu, kas paredzēja izveidot centrālās bankas vadītāja impīčmenta procedūru. Komisija nonāca pie secinājuma, ka Latvijas Bankas prezidenta atlaišana tomēr nav iespējama. Rimšēviča pilnvaru apturēšana, ja viņš ir aizdomās turētais vai apsūdzētais kriminālprocesā, būtu pretrunā Eiropas Centrālās bankas augstajiem neatkarības standartiem.

Jau vēstīts, ka Rimšēvičs tiek turēts aizdomās kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320. panta ceturtās daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs ir vismaz 100 000 eiro. Rimšēvičam piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – drošības nauda, noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts.

Vienlaikus Rimšēvičs paziņojis, ka ir nolēmis neatkāpties no amata.

Laikā, kamēr Rimšēvičs nevar pildīt Latvijas Bankas prezidenta pienākumus, viņam netiek maksāts atalgojums, nav piekļuves Latvijas Bankas informācijas sistēmām un dokumentiem un netiek nodrošināts dienesta transports.

0 Komentāru