Rimšēvičam liegts tikties ar FKTK bijušo vadītāju un Trasta komercbankas vadību

0 Komentāru
Rimšēvičam liegts tikties ar FKTK bijušo vadītāju un Trasta komercbankas vadību
Foto: F64 / LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) par kukuļa ņemšanu aizdomās turētajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam piemērojis arī drošības līdzekli – aizliegumu tuvoties četrām personām.

Viņu vidū ir Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) bijusī priekšsēdētāja Irēna Krūmane, kura tagad strādā Latvijas Bankā, liecina TV3 Ziņu rīcībā esošā informācija.

Kā liecina 19. februārī KNAB piemērotais drošības līdzekļu saraksts, tuvoties tuvāk par 100 metriem vai jebkādi sazināties Rimšēvičam liegts arī ar otru kriminālprocesā aizdomās turēto – uzņēmēju Māri Martinsonu.

Tāpat saziņa liegta ar nu jau likvidētās Trasta komercbankas bijušo īpašnieku Igoru Buimisteru un šīs pašas komerciestādes valdes locekli Viktoru Ziemeli.

Piemērotie drošības līdzekļi ļauj visai droši apgalvot, ka apstiprinājusies līdz šim neoficiāli izskanējusī informācija, ka kriminālprocess pret Rimšēviču un Martinsonu ir saistīts ar likvidētās Trasta komercbankas darbību.

KNAB TV3 Ziņām norādīja, ka izmeklēšana turpinās un tā interesēs detalizētāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Ar Krūmani TV3 Ziņām neizdevās sazināties. FKTK viņa pameta pēc Krājbankas kraha un kopš tā laika strādā Latvijas Bankā, kur ir maksājumu sistēmas pārvaldes vadītāja vietniece.

Latvijas Bankā TV3 Ziņas informēja, ka viņas galvenais pienākums ir kredītreģistra darbības nodrošināšana. Nekādi liegumi attiecībā uz darba pienākumiem viņai neesot piemēroti. Šonedēļ Krūmane gan devusies atvaļinājumā.

Jāatgādina, ka Rimšēvičam piemēroti arī citi drošības līdzekļi – liegums izbraukt no valsts un pildīt Latvijas Bankas prezidenta un Eiropas Centrālās bankas padomes locekļa pienākumus.
0 Komentāru