Rīgas Zooloģiskajam dārzam – 105!

5 komentāri

Rītdien, 14. oktobrī, Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs svinēs 105 gadu jubileju. Lai arī sasniegtais vecums ir cienījams, salīdzinoši tas ir uzskatāms par jaunu, jo pirmie publiskie zooloģiskie dārzi Eiropā tika izveidoti jau 9. gadsimtā.

Rīgas Zooloģiskā dārza dzimšanas diena ir 1912. gada 14. oktobris. Šajā dienā amatpersonas ar prieku secināja, ka jaundibinātajā zooloģiskajā dārzā ir pat vairāk dzīvnieku nekā nepieciešams, lai to atvērtu oficiāli. Tolaik Rīgas Zooloģiskajā dārzā varēja iepazīties ar 88 sugu dzīvniekiem, bet tagad zoodārzā ir 405 sugas 3000 dzīvnieku, neskaitot kukaiņus un citus bezmugurkaulniekus.

Foto: Rīgas Zoo ziemas sniegos

Šobrīd zoodārzs aizņem aptuveni 20 hektāru Mežaparka teritorijas. To iecienījuši gan rīdzinieki, gan pilsētas viesi. Arī šajā nedēļas nogalē iespējams turp doties, lai aplūkotu zoodārza pastāvīgos iemītniekus, kā arī ciemiņus. Tā kā aizkavējusies pingvīnu aizceļošana, ikvienam ir iespēja ar viņiem iepazīties.

Patlaban visi putni nomainījuši spalvu ietērpu un tagad tie dižojas jo sevišķi spilgtos melni baltos toņos. Taču ne tikai pingvīni, bet arī citi dzīvnieki, gaidot ziemu, sapucējušies. Daļa no viņiem tikusi pie īpaši bieziem kažokiem.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl