Rīgas Zooloģiskajā dārzā sagaidīts papildinājums roņu ģimenē

0 Komentāru
Rīgas Zooloģiskajā dārzā sagaidīts papildinājums roņu ģimenē

Pirmdienas, 21. janvāra, rītā Rīgas Zoodārza darbiniekus roņu aplokā sagaidīja ņiprs roņu bērns, kurš piedzimis mātei Kristai.

Mazulis uzturas krastā un, kā jau pieklājas, ir saģērbies siltā, biezā un pagaidām vēl mazliet dzeltenīgā kažociņā, kurš pēc dažām dienām paliks sniegbalts.

Māte Krista to rūpīgi sargā, aizdomīgi raugoties ne tikai uz apmeklētājiem, bet arī uz saviem kopējiem. Roņu mazulis aug ļoti strauji – pa dienām, nevis nedēļām, skaidro Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvji. Pēc pāris nedēļām to jau būs diezgan grūti atšķirt no pieaugušajiem dzīvniekiem.

Roņu pārim – mātei Kristai un  tēvam Puikam – šis ir otrais kopīgais mazulis. Pirmais pēcnācējs – Ventiņa – piedzima 2017. gadā un šobrīd dzīvo Varšavas zoodārzā Polijā.

Savukārt Puika, kurš pērn nosvinēja savu 20 gadu dzīves un darba jubileju, par tēvu kļuvis ceturto reizi. Pirmie pēcnācēji – meita Apolonija – piedzima 2004. gadā, dēls Puzis saules gaismu ieraudzīja 2008. gadā.

Gan Rīgas Zoodārza roņu, gan arī pavasarī no Latvijas piekrastes atgādāto ronēnu uzturēšanu jau 12. gadu atbalsta Ventspils pilsēta.

0 Komentāru