Rīgas Zooloģiskajā dārzā no Austrijas sagaidīta žirafe Vakilija

4 komentāri

Rīgas Zooloģiskajā dārzā dzīvojošais žirafu puika Kimi ticis pie jaunas draudzenes. No Austrijas atvesta divus gadus vecā Vakilija. Zoodārzā cer, ka jau pēc pāris gadiem no žirafu pāra varētu sagaidīt mazuli, tomēr viss esot atkarīgs no tā, vai dzīvniekiem radīsies savstarpējas simpātijas, stāsta TV3 Ziņas.

Lai Vakilija nokļūtu pie žirafu puikas Kimi, Rīgas Zooloģiskais dārzs sadarbībā ar žirafu koordinatoriem veica vairāk nekā mēnesi ilgus sagatavošanās darbus, lai atrastu ģenētiski piemērotu žirafes meiteni. Vakilija no Šmidingas zoodārza tika transportēta īpaši paredzētā, labiekārtotā, četrus metrus augstā piekabē, visu laiku sekojot līdzi dzīvnieka uzvedībai videonovērošanas kamerās. Ceļš no Austrijas ilga divas dienas.

Dabā žirafu mātītes pieaugušas kļūst triju līdz četru gadu vecumā, taču nebrīvē, iespējams, briedums var iestāties nedaudz ātrāk. Tomēr, ņemot vērā, ka žirafes parasti ir visai sabiedriskas, ir cerība, ka Kimi un Vakilija jau drīz kopā iznāks uz pastaigām lielajā āra aplokā.

”Pagaidām mēs koncentrējamies tikai uz to, lai viņa pierod pie Kimi. Lai ir kontakts, tad skatīsimies, vajadzēs mēģināt varbūt pēc mēneša, varbūt ne šogad,” stāsta Rīgas Zooloģiskā dārza Zīdītāju nodaļas vadītāja Tatjana Ivasenko.

Pagaidām gan Kimi savu jauno draudzeni uztver ļoti rezervēti. Zoodārzā cer, ka jau pēc pāris gadiem no žirafu pāra tomēr varētu sagaidīt mazuli, tomēr viss esot atkarīgs no tā, vai dzīvniekiem radīsies savstarpējas simpātijas.

Pēdējo reizi Rīgas Zooloģiskajā dārzā žirafu mazulis piedzima 1970. gados. Jaunā žirafe divu gadu dzimšanas dienu 9. augustā varēs svinēt līdzās Kimi, kurš savu 14. dzimšanas dienu nupat jau nosvinēja. Arī katrs zoodārza apmeklētājs var sarūpēt Kimi draudzenei dāvanu.

”Es aicinātu visus 9. augustā ar savu dāvanu apsveikt mazo Vakiliju divu gadu jubilejā. Jūs varat atvērt mājaslapu, apskatīt, kā viņa atbrauc uz Rīgu, un ar savu atbalstu, ziedojumu uzdāvināt viņai dzimšanas dienas dāvanu,” stāsta Rīgas Zooloģiskā dārza valdes locekle Anete Bilzēna.

Rīgas Zooloģiskajā dārzā nepilnu divu gadu laikā nomiruši trīs no četriem 2007. gadā un gadu vēlāk Latvijā nogādātajiem Rotšilda žirafu tēviņiem, līdz ar to Kimi žirafu mājā bija palicis viens. Šo dzīvnieku dzīves ilgums dabā esot 10–15 gadu, bet divas no vecākajām žirafēm Rīgas zoodārzā bija sasniegušas pat 18 gadu vecumu.

4 komentāri