Komentāri
Rīgas zoodārzs varētu atbalstīt plūdos izpostīto Tbilisi zoodārzu
FOTO: SCANPIX

Ja izpostītajam Tbilisi zoodārzam būtu nepieciešams kāds dzīvnieks no Rīgas zoodārza, tas Gruzijas kolēģiem neatteiktu palīdzību, informē Rīgas Zooloģiskajā dārzā.

Kā stāstīja Rīgas zoodārza pārstāvis Māris Lielkalns, katrs zoodārzs veido savu kolekciju, tāpēc jāgaida, vai Tbilisi zoodārzam būs vajadzīgs kāds dzīvnieks no Rīgas.

“Tas vēl ir trīs vilcienu attālumā, jo šobrīd notiek izpostītā zoodārza uzkopšana. Dzīvnieks nav mēbele, kuru var ielikt noliktavā, lai pagaida. Tad, kad dzīvnieks tiek sūtīts, tur visam ir jābūt gatavam, lai viņu uzņemtu,” uzsvēra Lielkalns. Viņš stāstīja, ka dzīvnieku apmaiņā jāņem vērā tas, kādos apstākļos dzīvnieki pieraduši atrasties. Piemēram, arī Rīgas klimatiskie apstākļi nederot tiem dzīvniekiem, kuri pieraduši pie kontinentālā klimata.

Lielkalns norādīja, ka sadarbības gadījumā vērā būtu jāņem arī pārvadāšanas izmaksas, jo, iespējams, ka lētāk vajadzīgos dzīvniekus ir transportēt no tuvākiem zoodārziem.

Plūdi Tbilisi izcēlās pagājušajā nedēļas nogalē. Tajā gāja bojā 19 cilvēki, no kuriem trīs bija zoodārza darbinieki. Bojā gāja gandrīz puse no 600 zooloģiskā dārza dzīvniekiem. Ielās bija redzami izbēgušie tīģeri, lauvas un nīlzirgs. Daļa dzīvnieku noslīka plūdos, bet citus bija spiesta nogalināt policija.

Dzīvnieku aizstāvji pieprasījuši veikt izmeklēšanu, jo uzskata, ka policija nošāvusi arī dzīvniekus, kurus nav bijis nepieciešams nogalināt.

Lasi vēl