Rīgas Zoodārzā būvēs vides izglītības centru

2 komentāri
Rīgas Zoodārzā būvēs vides izglītības centru
DĀVIS ŪLANDS, F64

Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā tuvākajā laikā sāks būvēt jaunu Vides izglītības centru. Par to pārtaps sena un pašlaik pamestā Pērtiķu māja.

Pagājušajā gadā Rīgas zoodārzu apmeklēja 311 grupas – kopumā gandrīz 8000 cilvēku. Šogad interese par izglītojošiem pasākumiem vēl lielāka. Tomēr mācīt bērnus īsti nav kur – esošās zoo skolas telpas ir pārāk šauras. Tāpēc nolemts par Vides izglītības centru pārbūvēt Pērtiķu māju.

Pašlaik 108 gadus vecā Pērtiķu māja ir bīstama gan apmeklētājiem, gan dzīvniekiem. Tāpēc sadrupušas sienas un pamati tiks rekonstruēti. Jau sen šī ēka stāvot tukša. Tagad tajā paredzēts izveidot energoefektīvu izglītības centru ar kopējo platību 872 kvadrātmetri.

“Vizuālais veidols ir pietuvināts blakus esošajām ēkām, kā piemēram, tur ir ķengura mītne, nesen atklātā āra terase. Ārsienu apdares materiālos ir izmantots dekoratīvais apmetums ar krāsojumu, daļēji ir dēlīšu apšuvums, vienā no ēkas daļām ir redzams, kad ir zaļais jumts, kas maksimāli pietuvināts dabiskajai videi,” stāsta arhitekte Lāsma Dilba.

Paredzēts ka jaunās telpas būs ar bīdāmām sienām, un tajās vienlaikus varēs uzturēties 150 cilvēki. Centrā būšot interaktīvs akvārijs ar zivīm, bet no ēkas ārpuses būs aplūkojamas dzīvnieku ekspozīcijas. Skolēnu mācību klases būs ar sienām, kurās dzīvo gekoni, prusaki un mazie pērtiķīši, kurus, iespējams, varēs paglaudīt.

“Atļauju čamdīt atvēlēsim mūsu pērtiķīšiem. Viņiem būs atļauts izvēlēties vai nākt, vai nenākt. Jo ar kontakt dzīvniekiem pilnīgi noteikti nevēlāmies veicināt apmeklētāju uzvedību, ko mēs saucām par patērētāju uzvedību, ka atnāk, samaksājis ir biļeti un drīkst dzīvnieku glaudīt – gluži nē,” norāda Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza pārstāve Laura Līdaka.

Plānots, ka jaunais vides izglītības centrs savas durvis vērs pēc diviem gadiem.