Rīgas Zoo naktspērtiķa meitenīte ar “900 sekunžu” skatītāju palīdzību tikusi pie vārda

0 Komentāru

Apburošai Rīgas zoodārza iemītniecei – naktspērtiķa meitenei – piešķirts vārds, turklāt to izdarījuši “900 sekunžu” skatītāji!

Pirms nepilna mēneša zoodārzs lūdza palīdzību šajā atbildīgajā darbā. Vasarā dzimušo Bolīvijas Asaras naktspērtiķīti sauks par Nimmiju.

Lai gan naktspērtiķu ģīmīšos spīd spoža gaisma, viņi vēl mēģina snaust un pat nezina, ka jaunākā atvasīte ir tikusi pie vārda. Mūsu sižeta varone, nepilnus trīs mēnešu jaunā naktspērtiķa meitenīte vēl staipās, apskata savus pirkstiņus, vai nav nolobījies manikīrs:)) un rāda mēli. Bet tik tikko zoodārza Tropu mājā plkst. 11.00 no rīta tiek ieslēgts nakts režīms, aplokā sākas kustība.

Šādi viņa vēl pārvietosies vismaz divus mēnešus – pirmo nedēļu pēc dzimšanas par mazuļiem rūpējās mamma, bet pēc tam visas rūpes gādīgi pārņem tēvs. Johaness šajā lomā ir ļoti pārliecinošs. Pirms diviem gadiem Nellijai un Johanesam piedzima meitiņa Nora, bet jūnija beigās sagaidīta otrā atvasīte. Lūgumu mūsu skatītājiem iedot viņai vārdu izteica Rīgas zoodārzā. Viņi portālā skaties.lv piedāvājuši vairāk nekā 300 vārdu. Tāpēc Zoo darbiniekiem darbiņš nebija viegls. Vārdiņam bija jāsākās ar burtu “N”, kā mammai un māsai.

 

Māris Lielkalns
biologs, Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis

Tika izvēlēta speciāla žūrijas komisija, kurā bija gan mūsu nodaļas darbinieki, gan kopēji, kuri aprūpē šo pērtiķēnu, un pēc kopīgām ilgām apspriešanām izlēmām, ka būs šis vārds Nimmija.

Šādu variantu piedāvāja mūsu skatītāja Ineta Eberšteina. Parasti vārdu izdomā vai nu paši zoodārza darbinieki, vai nu aicina palīgā iedzīvotājus. Ir dzīvnieki, kuriem kanoni, pēc kuriem darināt vārdus, ir krietni stingrāki nekā pērtiķiem, piemēram, tas ir raksturīgi zirgiem. Tikmēr Nimmija ar tēti gaida brokastis.

Naktspērtiķu kopēja Jana Elnione 11 no rīta sāk barot draudzīgo ģimenīti. Barība tiek sakrauta ne tikai bļodiņā, bet izvietota un dažreiz pat saslēpta  aploka stūros. Jana sasprauž uz zariem banānus, ābolus, bumbierus.

Nimmija ar tēti, māsu un mammu pret barību interesi neizrāda. Bet visa diena ir priekšā, paēst noteikti paspēs, turklāt ģimenītes kaimiņi žurkķenguri uz šo barību nemaz nepretendē – viņiem ir sava. Vairāki mazuļi zoodārzā šogad ir piedzimuši arī citām pērtiķu sugām, piemēram, Ziemeļbrazīlijas kalitriksiem, tā kā ļoti iespējams, ka jau drīz arī viņiem būs nepieciešams izdomāt vārdu.

0 Komentāru