Komentāri

Galvaspilsētas vēsturisko ēku īpašnieki nākamgad varēs pretendēt uz pašvaldības līdzfinansējumu, lai savus namus varētu atjaunot tos kādreizējā spozmē. Rīgas domes atbalstu varēs saņemt gan mūra, gan koka ēku īpašnieki. Tikmēr Rīgas slavenāko graustu – namu Marijas ielā, kas ir arī jūgendstila arhitektūras piemineklis, visticamāk, nāksies nojaukt.

Nākamgad Rīgas dome atvēlējusi līdz šim lielāko finansējumu – 900 000 eiro, lai palīdzētu atjaunot dzīvojamās ēkas ar kultūras pieminekļa statusu. Fasādes, jumta, vārtrūmju remontam vienam projektam atvēlēs līdz 20 000 eiro, logu, balkonu, durvju, arhitektonisko elementu atjaunošanai – līdz 5000 eiro. Šogad krietni atvieglotas prasības par ēku statusu, kas var saņemt līdzfinansējumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Jebkuru – koka, mūra māju, kas ir būvēta līdz 1940. gadam. Noteikumos paredzēti grozījumi, ka finansējums attiecināms arī vēsturiskā centrā, pērn izveidojās pārpratums, ka varēja būvēt jebkura māja, arī padomju laikā būvēta,” saka Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs.

Tiesa gan, rātskungiem nākas atzīt, ka pilsētā ir vairāki baisi kauna traipi, kur ar īpašniekiem sarunas nevedās jau gadiem. Piemēram, slavenais Marijas ielas grausts, kas drīz vien varētu uz visiem laikiem pazust no Rīgas skatiem. Ušakovs cer nākotnē ar bezatbildīgajiem graustu īpašniekiem cīnīties, dubultojot paaugstināto nodokļu likmi vidi degradējošajām būvēm.

“Godīgi pateikšu – viss, visdrīzāk, beigsies, ka šo ēku nojauks. Nu, nebūs tur citu risinājumu. Tās man vislielākās bažas. Bet, ja būs 6% likme, varēsim krietni ātrāk likt īpašniekiem pārdot citiem, lai viņi saved kārtībā, lai nav tā, ka neatgriezeniski,” saka Rīgas mērs.

Domē skaidro, ka sadarbība ar vēsturisko ēku īpašniekiem lielākoties ir ļoti laba. Šogad ar domes līdzfinansējumu atjaunota Rīgas Latviešu biedrības nama ēka, Mākslas darbinieku nams un citi objekti.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl