Rīgas Valsts 1. ģimnāzija zaudējusi līdera pozīciju labāko skolu topā

0 Komentāru

Ata Kronvalda fonds apkopojis ikgadējā labāko skolu reitinga rezultātus. Šo topu veido, izvērtējot izglītības iestāžu dalību olimpiādēs un zinātnisko darbu konferencēs, kā arī skolēnu sasniegumus dažādos konkursos. Dažās kategorijās atzinīgi vērtēto skolu saraksts daudzus gadus ir nemainīgs. Taču ir arī izglītības iestādes, kurām izdevies pārspēt ilggadējus līderus, vēsta TV3 Ziņas.

Ata Kronvalda fonds skolu reitingu veido jau kopš 1989. gada. Tajā ir trīs kategorijas – ģimnāzijas, kā arī “lielās” un “mazās” skolas, kuras attiecīgi iedala pēc skolēnu skaita vidusskolas klasēs.

”Tajā tiek ņemti vērā visi valsts mēroga talantu vai sevis apliecināšanas pasākumi – olimpiādes, valsts olimpiādes, skolēnu zinātniskās konferences,” skaidro fonda valdes priekšsēdētājs Henriks Danusēvičs.

Vairumā gadu skolu līderu saraksti būtiski nemainās, taču šogad izmaiņas notikušas ģimnāziju kategorijā. Pirmo reizi 30 gadu laikā līderu pozīciju zaudējusi Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, piekāpjoties Rīgas Valsts 2. ģimnāzijai.

”Es nedomāju, ka olimpiāžu rādītāji ir tie, kur mēs būtu kļuvuši kūtrāki. Iespējams, mēs esam mazāk aktīvi bijuši kādos konkursos. Mēs esam ļāvuši zinātniski pētnieciskos darbus (ZPD) veikt ne gluži 11. klasē, bet pabeigt 12. klasē, līdz ar ko dalība ZPD konkursos ir mazliet mazāka bijusi,” norāda Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas direktora vietnieks Jānis Zeimanis.

”Pagājušais gads aizgāja attālināto mācību zīmē, kas nozīmē, ka visi pasākumi bija attālināti, un es vienkārši domāju, ka mūsu skolotāji izdarīja vairāk nekā no viņiem prasa parastā attālinātā procesā. Tā arī ir panākumu ķīla,” skaidro Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas direktors Guntis Vasiļevskis.

Vērtējot starptautisko konkursu rezultātus, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija gan joprojām ir pirmajā vietā, kā arī centralizēto eksāmenu reitingos tai ir nemainīga līdera pozīcija.

Kronvalda fonda topā straujš kāpums no 18. uz piekto vietu šogad bijis arī Valmieras Valsts ģimnāzijai: ”Mēs ieviesām tādu kārtību, ka skolēni var izvēlēties vai nu viņi gatavojas olimpiādēm, vai raksta ZPD. Tiem, kas nedara neko, mācību gada beigās jāpilda laboratorijas darbi. Skolēni varbūt bija motivētāki, varbūt pašas olimpiādes bija citādākas, grūti pateikt, kas bijis savādāks.”

Lielo skolu līderu augšgalā ierindojusies Rīgas 10. vidusskola, kas vēl pirms dažiem gadiem bija tikai 21. vietā. Vairākus gadus labāko vidū ir arī Rīgas 40. vidusskola, Purvciema vidusskola, Franču licejs, kā arī Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola.

Arī mazo skolu konkurencē labāko piecinieks būtiski nav mainījies – pirmo vietu nemainīgi ieņem RTU Inženierzinātņu vidusskola, kurai seko Rudzātu, Auces un Rēzeknes vidusskola, kā arī Daugavpils Saskaņas pamatskola.

Līvānu novadā atzīst, ka tik mazai lauku skolai ir paveicies ar motivētiem skolotājiem: ”Mēs diemžēl esam maza skola, un mums finansējuma pietiek tikai, lai apmaksātu mācību plānu, nu tad skolotāji strādā papildus, kas ir uz viņu pašu entuziasma. Ir noveicies, ka mums tiešām ir tādi bērni, kas ir gudri un grib papildināt savas zināšanas.”

Kopumā šogad Kronvalda fonda topā iekļautas 20 valsts ģimnāzijas, 33 lielās un 34 mazās skolas.

0 Komentāru