Rīgas teritoriju apsēdušas mežacūkas

Komentāri
Rīgas teritoriju apsēdušas mežacūkas
FOTO: Flickr

Mežacūku postījumu un apdraudējuma novēršanai Rīgas pašvaldībā tiks izveidota Medību koordinācijas komisija, kas izvērtēs piemērotākos šo dzīvnieku populācijas mazināšanas variantus.

Mežacūkas vairākkārt manītas ganāmies pilsētā un kapsētās. Tās izrādījušās drošākas nekā pierīgas meži, kur mežacūkas tiek medītas.

Pašvaldība ir saņēmusi vairāku iedzīvotāju sūdzības par izrušinātām kapuvietām un noēstiem ziediem. Iekopto kapavietu turētāji no pašvaldības gaida aktīvu rīcību šī apdraudējuma novēršanai.

Rīgas Vides pārvaldes priekšnieks Askolds Kļaviņš

Visefektīvāk īpašums tiek pasargāts ar nožogojumu – ja būs labs nožogojums, tad meža cūkas tur neies. Neies arī tad, ja tur nebūs ko ēst. Parasti ja viņas kaut ko sabojā, tad sabojā rokot, meklējot pārtiku. Kas attiecas uz cilvēku pasargāšanu, līdz šim mums pilsētā nav bijis gadījums, kad meža cūka būtu nodarījusi pāri kādas cilvēkam, bet tāda risks pastāv

Jaunizveidotās komisijas uzdevums būs vistuvākajā laikā, pieaicinot Pārtikas un veterināra dienesta un Rīgas mežu speciālistus, rast risinājumu kā nepieļaut meža cūku parādīšanos pilsētas teritorijā. Iespējams tās tiks iemidzinātas un aizvestas uz citiem mežu masīviem.

Šobrīd Rīgas teritorijā mīt vairāki meža cūku bari un katrā no tiem ir pat 10 un vairāk mežacūku.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl