Rīgas skolas no rītdienas sāks komplektēt 1. klases

2 komentāri

Rīgas skolās jau rīt sāksies pirmo klašu komplektēšana. Kamēr centra skolās pieteikumi pat trīskārt pārsniedz pieejamo vietu skaitu, citviet skolas nespēja nokomplektēt pat vienu klasi.

Rīgā jau gadiem izveidojies zināms iekārojamāko sākumskolu tops. Vairums no tām ir pilsētas centrā, un ierasti šajās skolās arī lielākā konkurence par vietu pirmajā klasē. Tā, piemēram, Rīgas Valda Zālīša sākumskolā šobrīd uz pirmo klasi jau pieteikti vairāk nekā 240 bērnu, kamēr vietu trīs reizes mazāk – 84.

Pretendentu skaits pārsniedz skolas telpu un personāla kapacitāti arī Āgenskalna sākumskolā. Iestādes vadībai jau šobrīd skaidrs, skolas gaitu uzsākšana šeit būs jāatsaka vairāk nekā 100 bērnu, turklāt arī vietējiem: ”Mums ir pieteikušies uz šodienu 188 kopā. No mūsu mikrorajona, kopā ar brāļiem un māsām, kas deklarēti mikrorajonā, ir 107. Uzņemsim mēs šogad 80. Tā kā 27 bērni paliek zem svītras. Mēs nevaram uzņemt visus mikrorajona bērnus,” situāciju skaidro Āgenskalna sākumskolas direktore Ināra Kaķīte.

Priekšroka uzsākt mācības sev vēlamajā Rīgas skolā ir tiem bērniem, kuri deklarēti skolas tuvumā un ja tiem skolā jau mācās brālis vai māsa. Un tikai pēc viņiem iespēja dota pārējiem. Āgenskalna sākumskolas direktore saka, – atteikt kādai ģimenei nākas gadu no gada: ”Vecāki, protams, nav apmierināti ar tādu situāciju, bet viens no faktoriem ir, ka sistēmu sakārto pēc deklarēšanās datumiem. Diemžēl gadās arī tā, ka, ja vecāki šeit ir nopirkuši dzīvokli pēdējā brīdī, viņi netiek, jo ir skaits pāri tam.”

Tomēr ne visās Rīgas skolās pieprasījums ir tik liels, ka kādam nākas atteikt. Piemēram, Rīgas 7. pamatskolā, kas atrodas pilsētas nomalē – Jaunciemā -, septembrī mācības varētu uzsākt 20 pirmklasnieku. Taču skola līdz šim saņēmusi tikai 10 vecāku pieteikumu par vēlmi šeit izglītot savas atvases.

Pērn vienīgajā apkaimes skolā izdevās nokomplektēt pirmo klasi ar 18 bērniem. Skolas vadība atzīst, ka lielākā problēma – bērnus pie sevis pārvilina lielās Rīgas skolas.

”Situētākie apkaimes iedzīvotāji, kuriem liekas prestižs vest uz centra skolām, viņi savus bērnus ved uz centra skolām – Teika, Jugla, “Zālīši”, 45. vidusskola. Līdz ar to tur paliek to vecāku bērni, kuri uzskata, ka viņiem vajag mazu klasi, jo tad ir kvalitatīvāka izglītība,” skaidro Rīgas 7. pamatskolas direktora p.i. Ilze Dupate.

Lai gan bērnu pieteikšana pirmajām klasēm Rīgā noslēdzas šodien, uz brīvajām vietām vecāki jebkurā pilsētas skolā savas atvases varēs pieteikt visu vasaru.

2 komentāri