“Rīgas siltuma” vēlme celt apkures tarifu nepārliecina regulatoru; prasīs papildu informāciju

24 komentāri

Kamēr viens galvaspilsētas uzņēmums, “Rīgas satiksme”, ierauts korupcijas skandālos, cita pašvaldībai daļēji piederoša kompānija iecerējusi sadārdzināt pilsētniekiem sniegtos pakalpojumus. “Rīgas siltums” grib par vairāk nekā 10% celt apkures tarifu, taču vismaz pagaidām šī iecere regulatoru nav pārliecinājusi.

Pēdējos gados galvaspilsētas apkures nodrošinātājs “Rīgas siltums” strādājis ar stabilu peļņu, taču neatkarīgi no tā uzņēmums vērsies pie Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK), prasot krietni palielināt rīdziniekiem apkures tarifu.

“Rīgas siltums” prasa celt apkures tarifu par 12,6% no šā gada aprīļa. Regulatorā piektdien par šo ieceri notika sabiedriskā apriešana, uz kuru ieradās aptuveni 20 interesentu. Viņi vēlējas saprast pamatojumu plānotajam kāpumam.

Uzņēmuma vadība skaidro, ka kopš 2013. gada, kad apstiprināts patlaban spēkā esošais tarifs, krietni pieaugušas izmaksa par dabasgāzi, šķeldu un citās pozīcijās.

Lai turpmāk uzņēmums būtu rentabls un strādātu ar peļņu, nepieciešams celt tarifu, taču tas netiek darīts peļņas dēļ, tā norāda “Rīgas siltums” pārstāvji.

Regulators pagaidām gan nav pārliecināts par “Rīgas siltuma” argumentiem tarifa celšanai par vairāk nekā 10%, tāpēc pieprasīs uzņēmumam papildu informāciju.

Rolands Irklis
SPRK padomes priekšsēdētājs

Mums ir diezgan daudz jautājumu saistībā ar izmaksu pieaugumiem atsevišķās pozīcijās, par plānotajiem zudumiem. Mēs gatavojam informācijas pieprasījumu, lai saprastu, vai ir pamatots šāds pieaugums, vai ir kādas izmaksu pozīcijas, kuras ir pārskatāmas.

Nereti regulējamo uzņēmumu tarifu projekti tiek pārskatīti un pieaugums beigu beigās ir mazāks nekā sākotnēji prasīts. Šaubas par kāpuma pamatotību ir arī Rīgas domes opozīcijas deputātam Vilnim Ķirsim (“Vienotība”). “Mani līdz galam nepamet sajūta, ka šīs tarifa kāpums varētu nebūt pamatots. Vēl jo vairāk, pirms apmēram diviem gadiem “Rīgas siltuma” vadība solīja tarifu kritumu dažu investīciju rezultātā.”

Pagaidām ir skaidrs, ka no aprīļa jaunais tarifs vēl nestāsies spēkā. Visticamāk, tas varētu notikt vasarā.

24 komentāri