“Rīgas siltuma” klienti par piegādāto siltumu uzņēmumam parādā 3,5 miljonus eiro

0 Komentāru
“Rīgas siltuma” klienti par piegādāto siltumu uzņēmumam parādā 3,5 miljonus eiro
OKSANA DŽADANA, F64

Siltumapgādes uzņēmuma AS “Rīgas siltums” klienti par piegādāto siltumu uzņēmumam parādā 3,5 miljonus eiro, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijas pārstāvji.

“Neatkarīgi no tā, ka siltumenerģijas tarifs ir samērā zems, klienti par siltumu šobrīd nav samaksājuši 3,5 miljonus eiro. Minētā parāda summa ir par laika posmu no 2020. gada oktobra līdz 2021. gada martam piegādāto siltumenerģiju, un nomaksas procents ir līdzīgs iepriekšējam gadam,” pauda “Rīgas siltuma” valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis, piebilstot, ka par 2021. gada aprīlī piegādāto siltumenerģiju klientiem ir izrakstīti rēķini par kopējo summu 14,7 miljoni eiro.

Tāpat Talcis minēja, ka situācija ar parādiem ir dinamiska un mainās ik dienu.

“Vasaras sezonā aicinu apsaimniekotājus, kuriem ar parādu piedziņas jautājumiem neklājas viegli, sākt rūpīgu darbu. Iespējas ir vairākas – veidot speciālo uzkrājumu fondu šādiem gadījumiem, sasaukt dzīvokļu īpašnieku kopsapulces, lai iesaistītu iedzīvotājus mājas pārvaldīšanā un aktīvāk risinātu jautājumus. Mēs redzam, ka ir apsaimniekotāji, kas bez sarežģījumiem norēķinās par sniegtajiem pakalpojumiem, savukārt citiem šie jautājumi vēl nav līdz galam sakārtoti,” klāstīja Talcis.

Kompānijā norādīja, ka 10. maijā noslēdzās apkures sezona, kas ilga 208 dienas, kamēr ilgākā apkures sezona “Rīgas siltuma” vēsturē  līdz šim bija 2020. gadā, un tā ilga 225 dienas.

“Aizvadītā apkures sezona Rīgā nav bijusi pati garākā, bet salīdzinoši auksta gan. Vidējā āra gaisa temperatūra šajā apkures sezonā bija +2,6 grādi, savukārt pagājušajā tā bija +5,4 grādi. Aukstākajos periodos āra gaisa temperatūra sasniedza pat -15 grādus. Jāpiebilst, ka 2021. gada janvārī un februārī vidējā ārā gaisa temperatūra bija krietni zem 0 grādiem 24 dienas pēc kārtas,” klāstīja Talcis.

Pēc kompānijā minētā, “Rīgas siltuma” klientiem nodotais siltumenerģijas apmērs šajā apkures sezonā bija 2,7 miljoni megavatstundu (MWh), kas salīdzinājumā ar iepriekšējo apkures sezonu ir par teju 12% vairāk. Savukārt izrakstīto rēķinu summa veidoja 133,7 miljonus eiro.

Vidējais siltumenerģijas tarifs šajā apkures sezonā bija 43,24 eiro par MWh, kas ir par 16% mazāk nekā gadu iepriekš, kad vidējais siltumenerģijas tarifs bija 51,47 eiro par MWh.

“Rīgas siltums” ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Uzņēmuma akcionāri ir Rīgas dome – 49%, Latvijas valsts – 48,995%, “Enerģijas risinājumi. RIX” – 2% un “Latvenergo” – 0,005%.
0 Komentāru