Rīgas Senioru zvanu centra brīvprātīgo projektu vēlas ieviest arī ārvalstīs

0 Komentāru
Rīgas Senioru zvanu centra brīvprātīgo projektu vēlas ieviest arī ārvalstīs
Foto: ekrānuzņēmums no video

Rīgā jau divus gadus darbojas unikāls Senioru zvanu centrs – tajā brīvprātīgie seniori saņem tālruņa zvanus no citiem senioriem.

Gundega Apsīte ir Senioru zvanu centra veterāns – viņa ir viena no retajām, kura šeit darbojas no tā pirmsākumiem 2016. gadā.

Biežāk zvanot cilvēki, kas gadu gaitā jau iepazīti un vienkārši vēlas pastāstīt par savu ikdienu. Idejiski zvanu centrs darbojas, lai sniegtu senioriem ziņas par kultūras pasākumiem, veselības un pensijas jautājumiem, taču Gundega norāda, ka tādu zvanu ir ļoti maz.

Kā izrādās, tā ir inovatīva ideja, kas izrādījusies noderīga gan brīvprātīgajiem senioriem, gan tiem, kas viņiem zvana.  “Šī ir tā iespēja justies noderīgam, satikt citus seniorus, apmainīties ar informāciju, domām, un nepieciešams arī tiem, kas zvana, atrast dzirdīgu cilvēku, kas viņu uzklausīs,” piebilst Apsīte.

Un tā kā šāds projekts guvis tik lielu atsaucību, interesi par to izrāda arī citas valstis – rudenī tiek gaidīti ciemiņi no Polijas, kas vēlas vairākās pilsētās izveidot šādus zvanu centrus.

Zvanu centra darbinieki arī mudina seniorus iesaistīties un izmantot šo tālruni – reizēm telefona zvans palīdz grūtā brīdī un pat beidzas ar satikšanos pie kafijas tases.

Senioru zvanu centra brīvprātīgie zvanus saņem no plkst. 10.00 līdz 14.00 pa tālruņiem: 25643438, 20224913, 29438355.

0 Komentāru