”Rīgas satiksmes” padomi uztic vadīt Rolandam Klincim

0 Komentāru
”Rīgas satiksmes” padomi uztic vadīt Rolandam Klincim
KRISTAPS KUHAĻSKIS, F64

Otrdien jaunās ”Rīgas satiksmes” (RS) padomes pirmajā sēdē par pašvaldības uzņēmuma padomes priekšsēdētāju ievēlēts Rolands Klincis, savukārt par priekšsēdētāja vietnieci – Natālija Moškeviča, informē RS Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča.

Tāpat pirmajā padomes sēdē par trešo uzņēmuma valdes locekli iecēla RS Administratīvo resursu pārvaldības direktori Elīnu Epalti-Drulli. Šāds lēmums bija nepieciešams, jo pirmdien darbu ”Rīgas satiksmes” padomē uzsāka līdzšinējais valdes loceklis Juris Švanders, tādējādi uzņēmuma valde darbojās mazākumā, piebilda RS pārstāve.

Darbu ”Rīgas satiksmes” valdē turpina Emīls Jakrins un Armands Krūze.

Jau ziņots, ka 2. decembrī Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Druvis Kleins daļēji nomainīja uzņēmuma padomi. ”Rīgas satiksmes” padomē šobrīd darbu turpina Ernests Saulītis, Juris Švanders, Rolands Klincis un Natālija Moškeviča.

Iepriekš vēstīts, ka RS bez pastāvīgās valdes palika aizvadītā gada izskaņā, pēc tam, kad Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sāka kriminālprocesu saistībā ar trim “Rīgas satiksmes” veiktajiem iepirkumiem.

Pēc lietas sākšanas visa toreizējā valde atkāpās no amatiem. Uzņēmuma valdē strādāja priekšsēdētājs Leons Bemhens, toreizējais Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins, Jūrmalas domes deputāte Larisa Loskutova (S), Baldones novada domes deputāts Andrejs Požarnovs (“Gods kalpot mūsu Latvijai”), kā arī partijas “Gods kalpot Rīgai” biedre Inese Švekle.

“Rīgas satiksmei” tika iecelta pagaidu valde, kuras sastāvs laika gaitā mainījās un patlaban tajā strādā Krūze, Švanders un Jakrins.

Savukārt par Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” padomes priekšsēdētāju Narvaišs tika iecelts šogad 19. jūlijā. Tāpat padomē strādāja Ainārs Ozols un Andrejs Pančenko.

Toreiz padomei tika uzticēts pārstāvēt “Rīgas satiksmi” tiesā visās kapitālsabiedrības celtajās prasībās pret valdes locekļiem un valdes locekļu celtajās prasībās pret kapitālsabiedrību, izskatīt kapitālsabiedrības gada pārskatu, valdes ziņojumu un valdes priekšlikumus par peļņas izlietošanu, apstiprināt darījuma slēgšanu starp kapitālsabiedrību un valdes locekli vai revidentu, kā arī veikt citus pienākumus.

Izveidot padomi “Rīgas satiksmē” rosināja neatkarīgā auditorkompānija “Ernst&Young” pēc tam, kad bija veikusi auditu par situāciju uzņēmumā. Audits tika veikts pēc pērnā gada izskaņā ierosinātā kriminālprocesa uzņēmumā.

0 Komentāru