“Rīgas satiksmes” krimināllietā iesaistītais Krjačeks pametis “Alkom-Trans” valdes priekšsēdētāja amatu

1 komentārs
“Rīgas satiksmes” krimināllietā iesaistītais Krjačeks pametis “Alkom-Trans” valdes priekšsēdētāja amatu
EDIJS PĀLENS, LETA

SIA “Alkom-Trans” valdes priekšsēdētāja amatu atstājis Aleksandrs Krjačeks, kurš ir aizdomās turētais krimināllietā par Rīgas pašvaldības uzņēmuma SIA “Rīgas satiksme” iepirkumiem, liecina “Lursoft” informācija.

“Alkom-Trans” nodarbojas ar kravu pārvadājumiem, kā arī tas ir “Iveco Bus” oficiālais dīleris Latvijā. Krjačeks bija viens no “Alkom-Trans” līdzdibinātājiem 1992.gadā, un viņš darbojies arī uzņēmuma vadībā, ieņemot ģenerāldirektora, direktora un prezidenta amatus, bet kopš 2004.gada viņš bija uzņēmuma valdes priekšsēdētājs.

Izmaiņas “Alkom-Trans” valdē ierakstītas komercreģistrā trešdien, 13.martā, un tagad tajā turpina darboties tikai viens valdes loceklis – Sergejs Ecins.

“Lursoft” dati liecina, ka Krjačeks kopš 2019.gada 27.februāra vairs nav arī “Alkom-Trans” dalībnieks. Līdz šim viņš bija 60% uzņēmuma pamatkapitāla daļu īpašnieks, savukārt Ecinam piederēja 40% kapitāldaļu. Tagad uzņēmuma vienīgais īpašnieks un patiesā labuma guvējs ir Ecins. Attiecīgās izmaiņas ierakstītas komercreģistrā 5.martā.

Krjačeks joprojām ir valdes loceklis trijos uzņēmumos, viņam pilnībā pieder uzņēmumi SIA “Alkom-Serviss”, SIA “Uzvaras projekts” un SIA “Darba vieta”, kā arī viņam pieder 40% uzņēmuma SIA “Ekosēta” kapitāldaļu. Viņš ir reģistrēts kā patiesā labuma guvējs uzņēmumam SIA “Tram Serviss”, kura tiešais īpašnieks ir “Alkom-Serviss”.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2018.gada novembrī sāka kriminālprocesu saistībā ar trim “Rīgas satiksme” iepirkumiem – par zemās grīdas tramvaju iegādi, par trolejbusu iegādi un par autobusu piegādi.

Krjačekam piederošais “Alkom Serviss” kopā ar Polijas uzņēmumu “Solaris Bus&Coach” figurē 60 miljonu eiro vērtajā iepirkumā, kuru “Rīgas satiksme” 2016.gadā noslēdza ar vairākiem uzņēmumiem par tiesībām piegādāt transportlīdzekļu rezerves daļas.

1 komentārs