“Rīgas satiksmes” kreditori pauž bažas par uzņēmumā notiekošo

4 komentāri
“Rīgas satiksmes” kreditori pauž bažas par uzņēmumā notiekošo
IEVA LEINIŠA, LETA

Pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” kreditori, no kuriem lielākais ir “SEB banka”, pieprasījuši tikšanos ar Rīgas domes vadību Rīgas mēru Oļegu Burovu un uzņēmuma kapitāldaļu turētāju Druvi Kleinu, lai paustu bažas par pēdējo dienu notikumiem pašvaldības kapitālsabiedrībā un “Rīgas satiksmes” finanšu rādītājiem.

“Pēdējo dienu notikumi – pēkšņās izmaiņas uzņēmuma ”Rīgas satiksme” padomes sastāvā, kura šajā vasarā tika izvēlēta atklātā konkursā, ir pretrunā ar jebkādiem labas korporatīvās pārvaldības principiem. Minētās izmaiņas neliecina par efektīvu uzņēmuma pārvaldību un lēmumu pēctecību, bet gluži pretēji – rada neizpratni un bažas par uzņēmuma korporatīvās pārvaldības modeli un potenciālo negatīvo ietekmi uz uzņēmuma finanšu rādītājiem un finanšu stabilitāti,” TV3 Ziņām uzsvēra SEB bankas pārstāve Elīna Neimane.

Kreditori jau tuvākajā laikā pieprasīs tikšanos ar Rīgas domi, lai paustu savu viedokli par šīm izmaiņām un apspriestu turpmāko rīcību un savstarpējo sadarbību.

Uz jautājumu, vai kāds no kreditoriem varētu prasīt “Rīgas satiksmei” ātrāk atdot aizdoto naudu, Neimane norādīja, ka par konkrētiem soļiem šobrīd vēl esot pāragri spriest.

Jāatgādina, ka pirmdien jaunais Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Kleins, kurš pārstāv Rīgas domes deputātu bloku “Rīgai!”, daļēji nomainīja “Rīgas satiksmes” padomi, no tās atstādinot padomes priekšsēdētāju Normundu Narvaišu, padomes locekļus Aināru Ozolu un Andreju Pančenko. Kleins pārmaiņas pamatoja ar uzticības zaudēšanu.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka “Rīgas satiksmes” saistības šā gada sākumā bija ap 200 miljoniem eiro.

4 komentāri