“Rīgas satiksmes” konsultantu lietā policija izmeklē teju pussimt, iespējams, fiktīvas nodarbināšanas gadījumu

3 komentāri

“Rīgas satiksmes” konsultantu lietā policija izmeklē teju pussimt, iespējams, fiktīvas nodarbināšanas gadījumu. Tomēr tas nav traucējis pašvaldības iestādēm arī šogad, iespējams, fiktīvi nodarbināt partijām pietuvinātas personas. Policija, prokuratūra un Valsts kontrole trešdien par šīs afēras izmeklēšanu atskaitījās Saeimas deputātiem. Starp politiķiem izvērtās asas un pat aizskarošas debates.

Policija “Rīgas satiksmes” konsultantu līgumus sāka vērtēt pēc KNAB aicinājuma, birojs pauda bažas par daudziem apšaubāmiem līgumiem. Trešdien likumsargu pārstāvji Saeimas deputātiem skaidroja, ka virzība lietā ir manāma.

“Šajā kriminālprocesā tiek izmeklēti 46 gadījumi par fiktīvu līgumu noslēgšanu ar fiktīvām personām. Kriminālprocess šobrīd ir aktīvā izmeklēšanas stadijā,” saka Valsts policijas pārstāve Ilze Sokolovska.

Ar uzstājīgiem jautājumiem, kāpēc likumsargi paši neinteresējas par dīvainajiem konsultantu līgumiem, bet gaida, kad detektīva darbu veiks paši iedzīvotāji, pie Valsts policijas pārstāvja vairākkārt vērsās JKP deputāts Krišjānis Feldmans. Tas saniknoja “Saskaņas” pārstāvi Ļubovu Švecovu, un politiķu konfrontācija pārauga jau personiskā strīdā.

Valsts kontrole pauž cerību, ka tiesībsargājošās iestādes sasparosies, lai noliktu pie vietas valsts un pašvaldības naudas izšķērdētājus, kas līdz šim jutušies neaizskarami.

“Mēs nepārtraukti pārsūdzam lietu izbeigšanu, jo uzskatām, ka atbildībai ir jāiestājas! Ja ir normatīvie akti, kas traucē, tie jāprecizē. Esam uzsākuši lielu revīziju. Tā situācija nav normāla – privātajā sektorā par vienas “bulkas” nozagšanu piemēro ļoti bargu sodu, bet publiskajā sektorā atbildība ir ļoti reti,” pauž valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Komisijas vadītājs Kaspars Ģirģens (KPV LV) skaidroja, ka, viņaprāt, Rīgas dome nav informācijas sniegšanā, un ir skaidrs. Pēc Ģirģena teiktā, atsevišķās Rīgas domes kapitālsabiedrībās vēl joprojām netraucēti nodarbina personas, kuras ir pietuvinātas partijām un kuras strādā par konsultantiem.

3 komentāri