“Rīgas satiksmes” auditu uzrādīs “pret parakstu”, nopludinātājiem draud tiesu darbi, brīdina Matīss

13 komentāri

Kārtējā nokaitētu diskusiju diena Rīgas pašvaldībā – izpētot auditoru ziņojumu, “Rīgas satiksmes” pagaidu vadītājs Anrijs Matīss secinājis, ka uzņēmumā nepieciešami vēl vairāki miljoni dotāciju no galvaspilsētas budžeta. Taču, kas rakstīts korupcijas skandālos ierautā uzņēmuma auditā, to publika detalizēti diez vai uzzinās, jo dokuments, izrādās, ir slepens.

Matīss secina, ka pašvaldības dotācijas aprēķinātas par 11,6 miljoniem mazāk, nekā pēc tā laika pašizmaksas un pārvadājumu apjomiem pienāktos. Pagājušajā gadā uzņēmuma zaudējumi lēšami ap trīs miljoniem eiro. Izrādījies, ka līgums ar ”Rīgas mikroautobusu satiksmi”, kas stājās spēkā decembrī, uzņēmumam decembrī radīja 600 000 eiro zaudējumus. Audits, kurā ir vēl pārsteidzošāka informācija, nosūtīts Rīgas mēram. Kad sekos kāda rīcība no Nila Ušakova (S) puses, pagaidām nav zināms.

Ar auditu vēlas iepazīties arī Saeimas revīzijas komisija. Taču tas satrauca Matīsu. Uzņēmums cer piedzīt zaudējumus no iepriekšējās vadības – ja audita sensitīvākie dati tiktu publiski izgaismoti, tas būtu juridisks trumpis iepriekšējās vadības rokās, kā no zaudējumu piedziņas atgaiņāties.

Anrijs Matīss
“Rīgas satiksmes” pagaidu vadītājs

Saprotiet, ka ziņojums satur sadaļas, kas ir loti būtiskas, lai uzņēmums varētu piedzīt, vērst kaut kādus zaudējumus. Un šī ir sensitīva informācija. Ja tā nonāks publiskā vidē, tiks nodarīti uzņēmumam zaudējumi. Jūs varēsiet iepazīties ar šo ziņojumu, parakstoties, ka jūs atbildat par to, ja šī informācija nonāk. Tā ir finanšu daļa, kurā mēs reāli varam piedzīt no attiecīgām amatpersonām. Ja mēs to nevarēsim īstenot, – vērsīsimies pret tiem, kas šo informāciju izpauduši!

Sākotnēji “Rīgas satiksmes”  jaunā vadība plānoja, ka šā gada dotācija nepārsniegs pērn piešķirtos 122 miljonus eiro, tagad secināts, ka, lai nodrošinātu uzņēmuma darbu, šogad no domes būtu nepieciešams par 12 miljoniem vairāk.