“Rīgas satiksmei” draud kārtējas nepatikšanas? Uzņēmuma vadība spiesta atzīst, ka banka var atprasīt kredītu

13 komentāri
“Rīgas satiksmei” draud kārtējas nepatikšanas? Uzņēmuma vadība spiesta atzīst, ka banka var atprasīt kredītu
TOMS ZARIŅŠ, F64

Visticamāk, viens no pēdējiem darbiem mēra amatā Nilam Ušakovam (S) būs pilsētas budžeta apstiprināšana. Piektdien svarīgo dokumentu, kas dažādām rīdzinieku vajadzībām sadala miljardu eiro, atbalstīja finanšu komiteja. Kamēr mērs budžetu slavēja, opozīcija pauda satraukumu, cik lielu robu pilsētas makā iesitīs notikumi “Rīgas satiksmē”.

Kā jau varēja gaidīt, skatot šā gada budžetu, galvenā diskusija izvērsās par un ap “Rīgas satiksmi”, kas no tā “apēd” aptuveni desmito daļu. Opozīcijas deputāti pauda satraukumu, vai korupcijas sērga un izšķērdība ”Rīgas satiksmē” neradīs problēmas Rīgai.

“Kas notiks situācijā, ka, piemēram, “Rīgas satiksmes” aizdevēji, tur tiek minēti dažādi cipari, atprasīs 300 miljonus eiro? Vai Rīgas maks ir tam gatavs?” vaicā domes deputāts Vilnis Ķirsis (V).

“Protams, ir nepieciešamas konsultācijas gan ar auditoriem, gan Finanšu ministriju, jo šādu saistību pārņemšana manā praksē nav notikusi un to neparedz noteikumi,” norāda Rīgas domes Finanšu departamenta direktore Ilga Tinkuse.

“Rīgas satiksmes” vadība deputātus informēja, ka šobrīd neviena banka naudu nav atprasījusi, lai gan šāds pamats esot, uz ko norādīts arī slavenajā auditā.

“Vienā gadījumā ir konstatēts pamats. Vai viņš ir pietiekami būtisks, tas ir bankas jautājums. Bet es domāju, ka tas nav galvenais, lai lauztu līguma attiecības. Tomēr nav lielas iespējamības,” saka “Rīgas satiksmes” pagaidu valdes loceklis Juris Švanders.

Tāpat deputāti interesējās, vai “Rīgas satiksmei” pietiks ar piešķirto 130 miljonu eiro dotāciju, vai arī kā citus gadus rudenī domes budžetā būs jāmeklē papildu nauda. “Es nezinu, neesmu pareģis,” atbildot uz jautājumu saka “Rīgas satiksmes” pagaidu valdes priekšsēdētājs Ernests Saulītis.

Nepatiku par lielo interesi par vienu jautājumu neslēpj Ušakovs. Opozīcija gan palika pie uzskata, ka budžets ir neizdevies, par ko liecina vairāk neka 10% lielais deficīts. Tikmēr Rīgas mērs to uzslavēja.

Ušakovs un koalīcija noraidīja visus opozīcijas priekšlikumus, piemēram, Rīgas domē izveidot speciālu kabinetu KNAB un veikt auditu visos domes uzņēmumos.
13 komentāri