“Rīgas satiksmei” draud kārtējas nepatikšanas? Uzņēmuma vadība spiesta atzīst, ka banka var atprasīt kredītu

13 komentāri
“Rīgas satiksmei” draud kārtējas nepatikšanas? Uzņēmuma vadība spiesta atzīst, ka banka var atprasīt kredītu
TOMS ZARIŅŠ, F64

Visticamāk, viens no pēdējiem darbiem mēra amatā Nilam Ušakovam (S) būs pilsētas budžeta apstiprināšana. Piektdien svarīgo dokumentu, kas dažādām rīdzinieku vajadzībām sadala miljardu eiro, atbalstīja finanšu komiteja. Kamēr mērs budžetu slavēja, opozīcija pauda satraukumu, cik lielu robu pilsētas makā iesitīs notikumi “Rīgas satiksmē”.

Kā jau varēja gaidīt, skatot šā gada budžetu, galvenā diskusija izvērsās par un ap “Rīgas satiksmi”, kas no tā “apēd” aptuveni desmito daļu. Opozīcijas deputāti pauda satraukumu, vai korupcijas sērga un izšķērdība ”Rīgas satiksmē” neradīs problēmas Rīgai.

“Kas notiks situācijā, ka, piemēram, “Rīgas satiksmes” aizdevēji, tur tiek minēti dažādi cipari, atprasīs 300 miljonus eiro? Vai Rīgas maks ir tam gatavs?” vaicā domes deputāts Vilnis Ķirsis (V).

“Protams, ir nepieciešamas konsultācijas gan ar auditoriem, gan Finanšu ministriju, jo šādu saistību pārņemšana manā praksē nav notikusi un to neparedz noteikumi,” norāda Rīgas domes Finanšu departamenta direktore Ilga Tinkuse.

“Rīgas satiksmes” vadība deputātus informēja, ka šobrīd neviena banka naudu nav atprasījusi, lai gan šāds pamats esot, uz ko norādīts arī slavenajā auditā.

“Vienā gadījumā ir konstatēts pamats. Vai viņš ir pietiekami būtisks, tas ir bankas jautājums. Bet es domāju, ka tas nav galvenais, lai lauztu līguma attiecības. Tomēr nav lielas iespējamības,” saka “Rīgas satiksmes” pagaidu valdes loceklis Juris Švanders.

Tāpat deputāti interesējās, vai “Rīgas satiksmei” pietiks ar piešķirto 130 miljonu eiro dotāciju, vai arī kā citus gadus rudenī domes budžetā būs jāmeklē papildu nauda. “Es nezinu, neesmu pareģis,” atbildot uz jautājumu saka “Rīgas satiksmes” pagaidu valdes priekšsēdētājs Ernests Saulītis.

Nepatiku par lielo interesi par vienu jautājumu neslēpj Ušakovs. Opozīcija gan palika pie uzskata, ka budžets ir neizdevies, par ko liecina vairāk neka 10% lielais deficīts. Tikmēr Rīgas mērs to uzslavēja.

Ušakovs un koalīcija noraidīja visus opozīcijas priekšlikumus, piemēram, Rīgas domē izveidot speciālu kabinetu KNAB un veikt auditu visos domes uzņēmumos.

TOP komentāri

 • Līga Vīksna
  +30 +30 0

  Līga Vīksna

  Varētu pārskatīt arī visas svētku izmaksas un cik lietderīgi tur tikusi izmantota nauda ....
 • Aija Rudasa
  +27 +25 -2

  Aija Rudasa

  Es tik brīnos par vienu- kā un kāpēc Ušakovs vēl aizvien nav atstādināts no mēra amata, bet mierīgi turpina ieņemt šo krēslu un rīkojas ar Rīgas nodokļu maksātāju naudu?! Kāpēc vēl aizvien nav izteikta neuzticība?! RS ir Saskaņas kartelis, kur katrs grābj cik var! VARAM plata rokas un nedara neko! Gribētu redzēt vēl kaut vienu Eiropas valsti, kur kaut kas tāds būtu iespējams pēc būtības!! Ušakovs ir tikai bandinieks lielā spēlē, kur pilda lielo pavēles, par to saņemot dāsnus kukuļus! RS ir barotava šiem barokļiem! Privāts kantoris! Tas ir vājprāts cik milzīga korupcija valda gan valstī, gan pašvaldībā! Pat ministrija un ministrs ir " bezspēcīgi" naudas varas priekšā! Ušakovam &co bija jāatrodas aiz restēm jau tad, kad šis korupcijas skandāls tikko izskanēja! Bet vēl līdz šim brīdim viņš ir amatā un turpina rīkoties ar nodokļu maksātāju naudu!!!! Nonsens!!!
 • S
  +25 +24 -1

  S

  Visi vaino VARAM, bet Pūce, cik redzams, rikojas oficiāli likumu ietvaros.Taču ko darījušas gadiem tiesībsargājošās iestādes?Ja ne opozīcijas deputāti, tad žurnālisti sen minējuši piemērus ja ne noziedzībai, tad nesaimnieciskumam vismaz.Un ko paši ridzinieki? Ja taisnojas par S atbalstitājiem, tad kādēļ viniem iznāk 50+%? Nav Rīgā tik daudz nesaprātigo un nopērkamo! Vai tomēr IR? Kauns vēlētājiem! Tagad ari-cik saskrēja atbalstitāju uz saukli "tādēļ, ka krievs"?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl