7 komentāri
Rīgas satiksme vienam Koblenz darbiniekam stundā maksā 6,90 eiro
FOTO: LETA

Veicot biļešu kontroli sabiedriskajā transportā, pašvaldības SIA Rīgas satiksme (RS) ikdienā piesaista 15-30 apsardzes firmas Koblenz darbinieku, katram no viņiem maksājot 6,90 eiro stundā, pastāstīja RS vadītājs Leons Bemhens.

Viņš piebilda, ka līdzvērtīgs atalgojums ir arī policijas darbiniekiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bemhens skaidroja, ka piesaistīt Koblenz apsardzes darbiniekus nolemts pēc vairākkārtīgām pasažieru aptaujām. Pasažieri sūdzējušies par nekārtībām transportā, tāpat nereti tikusi apdraudēta RS kontrolieru drošība. Bemhens arī pastāstīja, ka RS maksimāli izmanto uzņēmumam pieejamos Rīgas pašvaldības policijas (RPP) resursus, ar ko nav bijis pietiekami kārtības nodrošināšanai transportā.

Pēc Bemhena vārdiem, Koblenz darbinieku pienākumi ir nodrošināt normatīvajiem aktiem atbilstošu sabiedriskā transporta lietošanas kārtību, kā arī drošību kontrolieriem. Šie apsardzes darbinieki esot mācīti, kā rīkoties dažādās nepatīkamās un bīstamās situācijās, un tādos gadījumos viņi operatīvi var sazināties ar RPP, lai izsauktu papildspēkus, kā arī nodrošināt likumpārkāpēja aizturēšanu vai izraidīšanu no transportlīdzekļa. “Cilvēkiem nav jāsamierinās ar neērtībām, tās var būt atsevišķu personu apģērbs, izskats, smakas, uzvedība,” skaidroja RS vadītājs. Reidi kopā ar apsardzes darbiniekiem kalpojot arī, lai preventīvi samazinātu vandalisma riskus.

RS sadarbība ar apsardzes firmu par apsardzes darbinieku palīdzēšanu kontrolieriem, kad tie veic savus darba pienākumus, tika sākta šā gada februāra sākumā un patlaban ir uzskatāma par pilotprojektu, uzsver RS pārstāvji. Par to, vai šāda sadarbība notiks arī turpmāk, tikšot lemts pēc pirmā mēneša rezultātiem.

SIA “Koblenz drošība” apsardzes pakalpojumus RS sniedz jau vairākus gadus.

Uzņēmums “Koblenz drošība” nodrošina gan RS sabiedriskā transporta depo apsardzi, gan palīdzību sabiedriskā transporta šoferiem, reaģējot uz transporta vadītāju trauksmes signāliem par nekārtībām transportlīdzeklī. Savukārt no šā gada 3. februāra RS, pamatojoties uz esošo līgumu, ir pieprasījusi papildu apsardzi sabiedriskajā transportā, ar mērķi uzlabot servisu pasažieriem, proti, izraidīt no transportlīdzekļiem pasažierus traucējošas, aizkarošas vai nehigiēniskas personas.

Kā ziņots, šā pašvaldības uzņēmuma sadarbība ar privātu apsardzes firmu radījusi neizpratni Rīgas domes opozīcijas vidū, kas Rīgas mēram Nilam Ušakovam (SC) plāno pieprasīt paskaidrojumus.

TOP komentāri

 • sargs
 • Smieklu lēkme
  0 0 0

  Smieklu lēkme

  Drīz varēsi tikai pensionārus vien vedāt un cerams ,ka faktu par to bezmaksas braucieniem Tu nemainīsi , es jau no pagājušās vasaras pārvietojos ar velosipēdu ,skrienu krosus,slēpoju un jūtos ideāli un ne jau tpc ,ka tā gribēju ,bet gan tpc ,ka man ir apnicis ,ka 60% no RS darbiniekiem ne bū ,ne bē nesaprot Latviski,narveseni bieži vien ciet vai pārtraukumā , biļetes kosmoss.
 • abc..
  0 0 0

  abc..

  Pagajuso gad, viens pazina stradaja un vinjam bija nedaudz vairak par minimalo algu..

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl