“Rīgas satiksme” sola veikt auditu “Rīgas kartē”, kura kritizēta par naudas izsūkšanu no pašvaldības

0 Komentāru

“Rīgas satiksme” nolēmusi veikt auditu savā meitas kompānijā “Rīgas karte”, kas gadiem ilgi uztur un apkalpo e-talonu sistēmu. Izskanējis, ka ar “Rīgas karti” noslēgtais līgums ir pilsētai neizdevīgs un nes milzu zaudējumus.

Anrijs Matīss vairākkārt intervijās akcentējis, ka nekavējoties jāmazina atsevišķas izmaksu pozīcijas, piemēram, par katru e-talonu termināli skolas ēdnīcā ”Rīgas satiksme” ”Rīgas kartei” maksā nomas maksu 60 eiro mēnesī jeb 720 eiro gadā, lai gan šādas iekārtas cena ir ap 400 eiro.

Matīss uzsvēris, ka “Rīgas satiksme” strādāja ar zaudējumiem, bet meitas uzņēmums ”Rīgas karte” – ar četru miljonu eiro peļņu.

Piektdien “Rīgas satiksme” sanāca uz valdes sēdi, kurā lemts rīkot vērienīgu pārbaudi gan par “Rīgas kartes” darbību, gan sadarbību ar “Rīgas satiksmi”.

“Rīgas karte” uzskata, ka sadarbība ar “Rīgas satiksmi” ir ekonomiski pamatota un godīga. “Šobrīd jebkādi apgalvojumi, ka kaut kas ir neizdevīgs, nav pamatoti. Nav aprēķinu, kas to varētu parādīt. Gluži pretēji – ja skatāmies e-talona sistēmas izmaksas, tās veido 6% no “Rīgas satiksmes” budžeta, kas ir normāls standarts,” uzsver “Rīgas kartes” preses pārstāvis Jānis Basevičs.

Auditors tikšot izvēlēts konkursā, akcentē “Rīgas satiksme”. Iepriekš satiksmes pārstāvis “Rīgas kartē” bija diriģents Aleksandrs Brandavs, kurš vienlaikus strādāja arī “Rīgas satiksmē” un, pēc medijos paustā, bija patiesā labuma guvējs mikroautobusu biznesa firmā, no kuras pakalpojumus pērk pašvaldība. Brandavs pēc KNAB veiktās aizturēšanas lietā, kurā viņš aizdomās par kukuļošanu no abiem uzņēmumiem aizgāja, uzrakstot atlūgumu.

“Manuprāt, tur ir izteikts interešu konflikts. Bet, nu, tas nav jautājums man, bijušajai valdei. Brandava kungs pie mums nestrādā, līdz ar to šo sadaļu ātri atrisinājām. Paldies arī Matīsa kungam, kas šo iniciēja, vismaz šis jautājums vairs mums nav dienas kārtībā,” piebilst “Rīgas satiksmes” pagaidu valdes loceklis Jānis Meirāns.

Pagājušajā nedēļā Saeimā ažiotāžu radīja fakts, ka deputātiem aizvien nav uzrādīts “Rīgas satiksmes” audits.

1. aprīlī “Rīgas satiksme” paziņoja, ka nosūtījusi Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijai slaveno auditu.

Ņemot vērā Saeimas komisijas vēstulē norādīto par komercnoslēpuma pieejamību šai komisijai, “Rīgas satiksme” nosūtījusi ziņojumus, aizklājot fizisko personu datus.

0 Komentāru