Rīgas satiksme skaidro apstākļus negadījumam, kurā velosipēdists zaudēja kāju

3 komentāri
Rīgas satiksme skaidro apstākļus negadījumam, kurā velosipēdists zaudēja kāju
FOTO: LETA

Portāls Skaties.lv jau vēstīja, ka šā gada 22. jūlijā Rīgā, Kalnciema un Baložu ielas krustojumā, notika traģiska trolejbusa un velosipēda sadursme, kuras rezultātā velosipēda vadītājs, 33 gadus vecais Aleksandrs, zaudēja kāju.

Cietušais savā blogā norāda, ka trolejbuss no sāniem parādījies pēkšņi un viņš nav varējis izvairīties no sadursmes. 

Portāls Skaties.lv sazinājās ar uzņēmumu Rīgas satiksme, lai noskaidrotu notikušā apstākļus.

Rīgas satiksmes preses sekretārs Viktors Zaķis

Rīgas satiksme izvērtē visus negadījumus, kas saistīti ar sabiedrisko transportu, un šis nav izņēmums. Uz katru negadījumu tiek nosūtīts Rīgas satiksmes avāriju izmeklēšanas inspektors, kas fiksē transportlīdzekļu atrašanos uz ceļa, veic foto fiksāciju, saņem paskaidrojumu no vadītāja, aptaujā un pieraksta negadījuma aculieciniekus un sastāda par katru negadījumu ceļa notikuma protokolu. Savos paskaidrojumos vadītājs norāda, ka no Baložu ielas nogriezās uz Kalnciema ielu, kur negaidīti no ietves, nedodot ceļu trolejbusam, izbrauca velosipēdists, kas iebrauca trolejbusa sāna daļā. Jānorāda, ka vietā, kur velosipēdists paskrēja zem trolejbusa, nav ne gājēju pārejas, ne arī kādas citas ceļa zīmes, kuras būtu jāievēro pa Baložu ielu braucošam transportam un jādod ceļš tiem ceļu satiksmes dalībniekiem, kas pārvietojas pa ietvi.

Uzņēmumā skaidro, ka jebkurā ceļu satiksmes negadījumā Rīgas satiksmei ir jābalstās uz Valsts policijas lēmumu par attiecīgo ceļu satiksmes negadījumu.

”Par to, kurš ir vainīgs šajā ceļu satiksmes negadījumā, Valsts policijas lēmums vēl nav saņemts,” informē Zaķis.