Rīgas satiksme nezina, kas portālā SS.lv tirgo tramvajus

Komentāri

Sludinājumu portālos var atrast daudz neparastu sludinājumu – taču iespēja iegādāties Rīgas satiksmes tramvajus, turklāt darba kārtībā, pārsteigusi daudzus. 

Uz jauniem tramvajiem Rīgas ielās ir patīkami skatīties, tie priecē acis, diemžēl jauni un skaisti tie nebūs mūžīgi. Pēc 30 gadiem, kad beigsies to ekspluatācijas termiņš, visticamāk, tie būs nolietoti un tiks sagriezti metāllūžņos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas satiksme veco tehniku pārdod ik pa laikam. Iedzīvotāju uzmanību piesaistīja sludinājumu portālā SS.lv ievietots sludinājums, kurā tiek pārdoti Rīgas satiksmes tramvaji, sludinājums papildināts ar fotogrāfijām. Tajās redzami tādi tramvaji, kādi pārvietojas arī pa Rīgas ielām. Sludinājuma teksts vēsta, ka tramvaji tiek pārdoti pa 200 eiro tonnā, taču, zvanot pa norādīto tālruni, strupi tiek pateikts, ka tramvaji jau pārdoti.

Uzņēmumā Rīgas satiksme skaidro, ka tā sludinājumu nav publicējusi, kaut arī patiešām pirms vairākām nedēļām notikusi 14 nolietotu tramvaju izsole.

Izsole notikusi jūlija sākumā, un tajā tiesības iegādāties vecos tramvajus ieguvis vairāk solījušais dalībnieks. Pārdošanas līgums paredz, ka 5 dienu laikā pēc izsoles jāsamaksā līgumsumma, bet 7 dienu laikā tramvaji jāaizved. Šodien ir piektā diena, taču Rīgas satiksme vēl maksājumu nav saņēmusi, un tramvaji joprojām atrodas depo.

Izsoles sākuma cena bijusi 2300 eiro par katru vagonu, tātad veco tramvaju jaunajam īpašniekam jāmaksā vismaz 35 tūkstoši eiro. Metāllūžņus iepērk par aptuveni 150 līdz 200 eiro tonnā, bet viens tramvajs sver 15 līdz 20 tonnas. Tomēr vecie vagoni vēl ir jāizkomplektē un jāsagriež, turklāt ievērojamas summas nāksies maksāt par transportēšanu. Rīgas satiksmei izdevīgāk esot tramvajus pārdot izsolē, kur ikvienam ir iespēja tos nopirkt un nolikt dārzā, pārveidot par dzīvojamo vagoniņu vai nodot metāllūžņos.

Sludinājums portālā publicēts vēl pirms konkursa beigām, taču, kurš to darīja un kāpēc, Rīgas satiksme nespēj atbildēt. Visticamāk, kāds no pretendentiem, kuri piedalījās izsolē un cerēja nopelnīt ar starpniecību.

Lasi vēl