Komentāri

Rīgas satiksme šodien paziņoja, ka no līdzšinējā piegādāja Škoda pirks vēl 20 jaunus zemās grīdas tramvajus. Pēc gada tie pasažierus sāks vest Imantas virzienā. Tiesa, līdzīgi citiem pašvaldības uzņēmuma pirkumiem, arī šis tiek kritizēts par pārlieku augsto cenu. Vairākas Eiropas pilsētas jaunus tramvajus ir spējušas nopirkt par krietni lētāku cenu.

Jaunie tramvaji būs identiski Rīgā šobrīd redzamajiem Škodas braucamajiem, vienīgi iekšpusē modernizēti. Viena trīssekciju tramvaja cena ir 2,7 miljoni, bet četrsekciju – 3,5 miljoni eiro. Līguma kopēja summa pārsniedz 62 miljonus eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Cena ir augsta, ja salīdzina ar citu pilsētu pirkumiem, kuru apkopojis žurnāls IR. Tā piemēram, Valensija par aptuveni 2,4 miljoniem eiro gabalā aizpērn nopirka Alstom ražojumus, Čenstohovas pilsēta Polijā par PESA tramvajiem samaksāja aptuveni 1,8 miljonus, bet Leipciga par 1,5 miljoniem eiro tikusi pie Solaris braucamajiem.

Čehijā vietēja prese pērn sūkstījās, cik dārgi ir Prāgai piegādātie vietējā ražotāja tramvaji, nodēvējot tos par pasaulē dārgākajiem. Iespējas izvēlēties citus Rīgas satiksmei gan beigās nemaz nebija. Lai arī sākotnēji par konkursu interesi izrādīja 22 ražotāji, izlasot ļoti specifiskos kritērijus, pieteikumus iesniedza vēl tikai divi ražotāji. Poļu uzņēmumu PESA atsijāja Rīgas satiksme, bet Stadler atteicas pati.

Kā aizdomīgu konkursu raksturo Rīgas domes opozīcija, kurai gan nav bijušas iespējas to pārbaudīt, jo tas paliks zem komercnoslēpuma zīmoga. Taču neesot šaubu, ka visas zemā grīdas tramvaja priekšrocības Imantas pasažieri izbaudīt nevarēs.

Jāpiebilst, ka par 20 tramvajiem uzņēmums, kura ienākumus pamatā veido Rīgas nodokļu maksātāji, sāks norēķināties tikai pēc trim gadiem. Uzņēmuma vadība gan sola, ka tāpēc cenas sabiedriskajā transportā necelsies.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl