1 komentārs
Rīgas satiksme atvēl 13 000 eiro radioreklāmai, kas skaidro jauno biļešu cenu veidošanos
FOTO: LETA

Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme (RS) četrās Latvijas radiostacijās ir izvietojusi audioreklāmu, kuras mērķis ir izskaidrot sabiedrībai, kā veidojušās jaunās biļešu cenas, kā arī informēt par domes noteiktajiem braukšanas atvieglojumiem, informē RS.

Paredzēts, ka reklāma radiostacijās skanēs līdz 1.februārim, kad spēkā stāsies jaunās biļešu cenas. Tās izmaksas ir 13 000 eiro, ko pilnībā segs RS. RS uzsvēra, ka šī summa nav ietverta aprēķinos, no kuriem veidojies jaunais tarifs jeb viena brauciena pašizmaksa – 1,175 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Reklāmā tiek skaidrots, ka biļešu paaugstināšana notikusi, jo valdība atteikusi dotēt nerīdzinieku pārvadāšanas izmaksas. Rīgas dome šajā situācijā saglabās visas atlaides, kā arī izveidos jaunas atlaižu kategorijas, uzsvērts reklāmā. Tajā uzskaitītas arī visas personu grupas, kas tiesīgas saņemt braukšanas atvieglojumus no 1.februāra.

Notikušo par nepieļaujamu uzņēmuma politizāciju uzskata domes Vienotības frakcija. Kā informēja frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists Nils Josts, frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte ir nosūtījusi pieprasījumu Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam (SC), kurā vēlas noskaidrot, vai četru Latvijas radiostaciju pārraidītā reklāma par sabiedriskā transporta biļešu cenas pieaugumu, ko 13 000 eiro apjomā apmaksājusi RS, ir saskaņota ar domes priekšsēdētāju un kas tiks darīts, lai pārtrauktu RS politizāciju.

Deputāte uzskata, ka Latvijas radiostacijās pārraidītā reklāma par sabiedriskā transporta biļešu cenu gandrīz divkārtēju pieaugumu Rīgā ir neobjektīva, klausītājus maldinoša un politizēta. Tajā atbildību par “Saskaņas centra” un “Gods kalpot Rīgai” dubultoto braukšanas maksu sabiedriskajā transportā tiek mēģināts novelt uz valdību, uzsver Ēlerte.

“Ir nepieļaujami, ka tiek politizēta kāda no Rīgas kapitālsabiedrībām. Ušakovam tas būtu steidzami jānovērš. RS ir jāpadara savi mājasdarbi, uz kuriem norādīja Valsts kontrole un kuru ieviešana samazinātu uzņēmuma izmaksas un arī biļešu cenas, nevis jānodarbojas ar politizētu reklāmu,” uzsver Ēlerte, norādot, ka četrās Latvijas radiostacijās izskan apmaksāta audio reklāma, kurā pausts RS vadības viedoklis par sabiedriskā transporta biļešu cenu pieaugumu.

Kā ziņots, ņemot vērā, ka valdība tā arī nav piekritusi sadarboties ar Rīgas domi pilsētas sabiedriskā transporta finansēšanā, kā arī to, ka netiek ļauts piemērot atšķirīgus apmaksas noteikumus rīdziniekiem un nerīdziniekiem, no šī gada 1.februāra stāsies spēkā jaunas biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā, informēja Rīgas domē.

Pēc RS izmaksu aprēķiniem, jaunā pilnās biļetes cena Rīgas sabiedriskajā transportā no februāra būs 1,15 eiro. Tas nozīmē, ka ikvienam cilvēkam, kurš neietilpst kādā no pasažieru kategorijām, kam dome noteikusi atlaides, neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas biļete maksās 1,15 eiro. Tikmēr, pērkot biļeti pie transporta vadītāja, tā maksās divus eiro.

Šogad Rīgā tiks saglabātas visas esošās atlaides un brīvbiļetes, bet daudzām plašām grupām tiks noteiktas jaunas atlaides, saglabājot viņiem esošās biļešu cenas.

Biļešu cenas no februāra paaugstinās arī Rīgas mikroautobusos, kur cena par braucienu būs identiska – 1,15 eiro.

TOP komentāri

  • kuldīdznieks
    0 0 0

    kuldīdznieks

    jau atkal zelta vērts pasākums,tur jau tā naudiņa aiziet

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl