VL-TB/LNNK un LRA apvienotais saraksts apņēmies Rīgā nodrošināt pieejamus īres dzīvokļus

4 komentāri
VL-TB/LNNK un LRA apvienotais saraksts apņēmies Rīgā nodrošināt pieejamus īres dzīvokļus
EDIJS PĀLENS, LETA

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai” -“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) un Latvijas Reģionu apvienības (LRA) apvienotais saraksts Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās sola nodrošināt pieejamus īres dzīvokļus par saprātīgu cenu jaunajām ģimenēm un pašvaldības speciālistiem, liecina šodien iesniegtā saraksta programma.

Lai to panāktu, partijas apņēmušās nodrošināt pilsētā jaunu mājokļu celtniecības programmu, kur jaunajām ģimenēm un pašvaldības speciālistiem būs pieejami īres dzīvokļi par saprātīgu cenu, kā arī veicināt esošo mājokļu renovāciju. Kopīgā saraksta pārstāvji arī sola samazināt nekustamā īpašuma nodokļa slogu iedzīvotājiem.

Ar pirmo numuru no saraksta kandidēs tā izraudzītais mēra amata pretendents Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK), tālāk sarakstā seko Latvijas Reģionu apvienības valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, Valsts prezidenta Egila Levita ārštata padomniece izglītības un zinātnes politikas jautājumos Ieva Siliņa un zemkopības ministra Kaspara Gerharda (VL-TB/LNNK) padomnieks Edvards Ratnieks.

Tāpat no saraksta kandidēs juriste Ieva Brante, Rīgas 96.vidusskola skolotājs Dainis Locis, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas padomnieks Aivars Draudiņš, SIA “New Rosme” valdes loceklis Edgars Štelmahers, Saeima deputātes palīdze Ieva Holma un Nacionālā veselības dienesta Pakalpojumu attīstības nodaļas vadītājs Ģirts Lapiņš.

Kā ziņots, apvienotais saraksts sola strādāt arī pie Lielrīgas politikas ieviešanas.

Cilinskis iepriekš, prezentējot vēlēšanu programmu, uzsvēra, ka, apvienojot savus spēkus, viņi ir pierādījuši savu spēju sadarboties, kas būs arī viņu princips pašvaldībā. Vienlaikus viņš pauda, ka domē ieklausīsies arī opozīcijas spēkos, kas līdz šim tikuši ignorēti.

Partijas sola veidot konstruktīvu dialogu ar valdību un Pierīgas pašvaldībām, attīstot vienotu Lielrīgas politiku satiksmes, izglītības, uzņēmējdarbības, vides un citās jomās. Partijas vēlas, lai Lielrīga kļūtu par Latvijas attīstības motoru, solot uzklausīt uzņēmēju intereses, piesaistīt investīcijas un uzlabojot pašvaldības kapitālsabiedrību pārvaldību.

Savukārt nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars paudis, ka augusta beigās gaidāmajās vēlēšanās rīdziniekiem būs jāizvēlas, vai pilsēta kļūs par praida un varavīksnes, 9.maija vai 18.novembra Rīgu.

Ja “Attīstībai/Par!” un “Progresīvo” apvienotais saraksts vadīs Rīgu, “tad tā būs varavīksnes un praida Rīga. Ja Maskavas-Austrumu bloks vadīs Rīgu, tad tā būs 9.maija Rīga. Bet, ja Rīgu vadīs VL-TB/LNNK, tad tā būs 18.novembra Rīga,” teica politiķis.

Kā ziņots, Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas notiks augusta beigās.