“Tas bija ātrāk un lētāk”; ne visi apmierināti, ka Rīgā pārtraukta mikroautobusu satiksme

1 komentārs

No 2. aprīļa Rīgā uz ārkārtas situācijas laiku tiek pilnībā pārtraukta mikroautobusu satiksme, lai pēc iespējas samazinātu iespēju koronavīrusa izplatībai. Iedzīvotāji par šo lēmumu pauž izbrīnu sociālajos tīklos, uzsverot, ka atsevišķos maršrutos “mikriņi” ir faktiski neaizstājami. Taču drošība pirmajā vietā.

Līdz šim “Rīgas Mikroautobusu satiksme” nodrošināja pārvadājumus 18 dienas un astoņos nakts satiksmes maršrutos. Satiksmes ministrs izdevis rīkojumu, kurā minēts, ka pārvadātājiem iespēju robežās jāierobežo mikroautobusu izmantošana pasažieru pārvadāšanai, lai ievērotu sociālo distancēšanos.

Kamēr ielas tukšas un pieturās cilvēku nav, braucēji savu pārsteigumu par mikroautobusu pazušanu no ielām pauž soctīklos.

“Jautājums, vai tur nav daži maršruti, kur vietā būtu jābūt RS autobusam. Konkrēti tie, kas brauc gar slimnīcām (271., piemēram) vai nodrošina tiešos savienojumus (203.), jo tie reāli bija kļuvuši par parastiem maršrutiem,” pauž kāds sociālo tīklu lietotājs Kārlis.

“Mikriņš ir “superior” transportlīdzeklis. Piemēram, uz un no elitārā Mārupes novada var nokļūt ātrāk, lētāk un nespiežoties blakus bomzīšiem. Uz Vecmīlgrāvi var aizbraukt ātrāk un nesmirdīgāk. Ar mikriņu tiešām ir vairāk patīkamu braucienu nekā jebkuru citu transportu,” uzskata Rūta.

“Rīgas satiksmē” pauž pārliecību, ka mikroautobusu satiksmes slēgšana galvaspilsētā neradīs draudus tam, ka citviet sabiedriskajā transportā varētu veidoties drūzmēšanās. Uzņēmums nepārtraukti seko līdzi transporta piepildījumam, pasažieru plūsmai un veic korekcijas transportlīdzekļu sarakstos. No nedēļas sākuma esam veikuši korekcijas sarakstos, reisu skaits palielināts par 80, arī brīvdienu kustību sarakstos.

Līdz ar Covid-19 uzliesmojumu pasažieru pārvadātājiem ir uzdots ierobežot vienā braucienā atļauto pasažieru skaitu. Tāpat pārvadātājam ir jānodrošina transportlīdzekļa vadītāja distancēšanās no pasažieriem un jāveic pastiprināta transportlīdzekļu salonu dezinficēšana.