Rīgas ielu stabiņus pāris mēnešos pielāgos neatliekamās medicīniskās palīdzības prasībām

6 komentāri

Pāris mēnešu laikā Rīgā plānots “piekoriģēt” ielās nesen izvietotos stabiņus tā, lai tie netraucētu ātrajai palīdzībai – 13. jūlijā vienojās Rīgas vicemērs un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja.

Rīgas domē 13. jūlijā runāja, ko darīt ar stabiņiem, kas Rīgas ielās traucē operatīvajiem dienestiem. Taču ātru risinājumu tam tā arī neatrada.

Līdz šim stabiņi nav bijuši par iemeslu, lai ātrā palīdzība nevarētu laikus ierasties uz izsaukumu, taču operatīvā transporta šoferi pieredzējuši situācijas, kad viņiem nav skaidru instrukciju, kā rīkoties Rīgas “apstabiņotajās” ielās, vēsta TV3 Ziņas.

Pēc domnieku uzaicinājuma uz tikšanos 13. jūlijā ieradās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja. Puses vienojušās, ka turpmāk dienesta pārstāvji piedalīsies iknedēļas operatīvajās sanāksmēs Rīgas domes Satiksmes departamentā, kur notiks diskusija ekspertu līmenī, lai uzlabotu drošību Rīgas transporta sistēmā.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja Liene Cipule atzīst, ka par ielās izvietotajiem stabiņiem līdz šim veikta vien darbinieku aptauja, bet nav vākta statistika par konkrētām vietām, kurā situācijā infrastruktūra darbam traucējusi. Līdz šim stabiņi nav radījuši tik būtiskas problēmas, ka mediķi nevarētu laikus ierasties pie cilvēkiem, kuru dzīvība ir briesmās, bet dažviet tie pamatīgi mulsina operatīvā transporta šoferus.

Liene Cipule, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja

“Ir jādomā, kā nodrošināt izbraukšanu, piemēram, no 1. slimnīcas teritorijas, kas arī Bruņinieku ielā atrodas, tam visam RD ir atvērta, domāju, viss kopā izdosies. Jāmaina vadītāju sagatavošana, līdz šim bija drošas braukšanas skolā viena instruktāža, stabiņi ir jauns objekts, jāveic papildu instruktāža, kā droši braukt tādā infrastruktūrā.”

Rīgas vicemērs atzīst, ka šādai sarunai vajadzēja notikt ātrāk, un solīts neatliekamā medicīniskā dienesta ieteikumus izvērtēt un ieviest praksē.

Vilnis Ķirsis, Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs

“Tajā ziņā es varu atzīt. Varbūt būtu vērts izrunāt lietas pirms, bet man arī bija brīnums, ka šāda sadarbība nav bijusi nodibināta iepriekšējos gados. Tas būtu pašsaprotami! Mēs vienojāmies, ka ir problēmu punkti, kurus ekspertu līmenī varētu pārskatīt, bet – lai eksperti punktus skatās, lemj, kādas varētu būt izmaiņas.”

Stabiņi un velojoslas lielākoties ir nevis šķērslis, bet palīgs operatīvajiem dienestiem, uzsver biedrībā “Pilsēta cilvēkiem”, kā piemērs ir šis video, filmēts šodien Bruņinieku ielā – neatliekamās medicīniskās palīdzības auto apbrauc sastrēgumu pa velojoslu.

“Tagad operatīvais transports var arī pretējā solā pa velojoslu aizbraukt, ja ļoti vajag un ātri vajag izdarīt. Tāda velojosla iedod operatīvajam transportlīdzeklim iespēju pārvietoties ātrāk pilsētā. Protams, ir vietas, kur kļūdas pielaistas, bet “Facebook” ažiotāža ir pārspīlēta,” klāstīja biedrības “Pilsēta cilvēkiem” pārstāvis Oto Ozols.

Sociālajos tīklos tik tiešām atrodamas daudzas kolāžas ar stabiņiem, ironiski smejot par to lielo daudzumu atsevišķās vietās un pat cenu, akcentējot, ka Ķīnas interneta veikalos tie maksā smieklīgas summas.

“Nevar no “Aliexpress” vai citas lapas izdrukāt lietu, kurai ir jāatbilst sertifikācijai, atstarošanas pakāpei. Turklāt mūsu izmaksas ir ar uzstādīšanu, mūsdienās tas darbs pat maksā varbūt vairāk par materiālu, tās nav salīdzināmas lietas!” sacīja Ķirsis.

Rīgas domes Satiksmes departamentā skaidro, ka gumijas atdures un stabiņi ar uzstādīšanu izmaksājuši kopumā 118 766 eiro, līgums par to izvietošanu un apkopi noslēgts līdz šā gada 30. novembrim.

Lasi vēl:

6 komentāri