Nedēļas laikā Rīgā iegruvušas trīs ielas: pastāv iespēja, ka jauni iegruvumi gaidāmi arī jaunnedēļ

4 komentāri

Nedēļas laikā Rīgā iegruvušas trīs ielas. Piektdien Pārdaugavā divās vietās – Ziepniekkalnā un Pleskodālē, bet visskaļākais gadījums pagājušajā piektdienā notika Ģertrūdes ielā. Pašvaldībā skaidro – tā ir tikai sakritība. Sestdien inspektori devās apsekot dziļo bedri Ziepniekkalnā.

Lai noskaidrotu, kādēļ iegruvums ir noticis tiek izmantots cauruļvadu izpētes robots. Lai robotam būtu brīvs ceļš, vispirms ar augsta spiediena ūdeni izskalo bojāto cauruli.  Drīz pēc tam no pazemes arī pienāk pirmie video.

Līvciema/Ēbelmuižas ielā notikušais izskalojums un iegruvums neesot ne “Rīgas ūdens”, ne “Rīgas Siltums” vaina. No vietas izkustējies lietus kanalizācijas cauruļvadu savienojums.

“Grunts nosēžas, caurule ir veca. Laika zobs. Dziļums ir liels. Tas ir četru metru dziļumā,” saka video inspektors Emīls Valainis

Iegruvums vēl netiks aizbērts – vismaz ne tuvākajās dienās. No vēl citu auto neiebraukšanas un cilvēku neiekrišanas bedrē pasargā norobežojums.

”Šis zemes gabals, kur ir noticis iebrukums, ir Rīgas pašvaldības īpašums. Līdzekļus šo remontdarbu veikšanai būs jāpieprasa atsevišķi atkarībā no veiktās ekspertīzes rezultātiem,” norāda Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Tatjana Židele.

Tikai ar dažu stundu atšķirību piektdien vēl otrs iegruvums notika Zalves ielā. Šī gan nav pašvaldības teritorija, bet gan privātīpašums. Tāpēc bedres aizbēršana būs jāuzņemas pašiem iedzīvotājiem par saviem līdzekļiem.

Arī Zalves ielā iebrukums notika brīdī, kad brauca automašīna. Vietējie gan saka – tas ir bijis tikai laika jautājums. Blakus notekūdeņu kanalizācijas akas vākam jau ilgstoši bijis nosēdums.

“Arvien zemāk un zemāk tā vieta nosēdās. Kad tagad pēc spēcīgajām lietusgāzēm tur izveidojās milzu peļķe, teju kā piltuvē ūdens iesūcās pa caurumu asfaltā. Drīz pēc tam – iebrukums,” stāsta Zalves ielas iedzīvotājs Hrapans.

Pastāv iespēja, ka arī jaunnedēļ gaidāmi iegruvumi. Bet nu jau Pārdaugavā, – pieļauj uzņēmumā ”Rīgas Siltums”. Spiediena pārbaudi otrdien veiks Daugavas kreisajā krastā. Siltumtīkli ļoti veci, un, tāpat kā Ģertrūdes ielā pirms nedēļas, spiedienu varot neizturēt.

”Pārbaudes laikā siltumtīkli ir paaugstinātas bīstamības objekti. Ja kāds iedzīvotājs redz, ka virs zemes izplūst zaļganas nokrāsas ūdens – siltumnesējs, protams, pa šo posmu nevajadzētu braukt, bet gan zvanīt mums. Ceram, ka šādi starpgadījumi nebūs, bet tas nav neizslēdzams,” norāda S ”Rīgas Siltums” sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Roze.

Rīgas Siltums hidrauliskās pārbaudes veic vasarā, laikā, kad nav apkures.

4 komentāri