Latvijā pirmā masveida inficēšanās ar Covid-19 un pirmā piespiedu karantīna

4 komentāri

Masveida saslimšana ar Covid-19 konstatēta 25 cilvēkiem bezpajumtnieku patversmē Rīgā. Šis ir pirmais gadījums Latvijā, kad veselai ēkai noteikta karantīna. Lai bezpajumtnieki nemuktu projām, teritoriju apsargā policija.

Kristīgi evaņģēliskās draudzes bezpajumtnieku patversme “Zilais krusts” atrodas piespiedu karantīnā kopš svētdienas, kad vienam no bezpajumtniekiem konstatēja saslimšanu ar Covid-19. Pēc Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) norādēm steigšus veiktas analīzes arī daļai pārējo iemītnieku. Rezultāti uzrādījuši masveida saslimšanu.

”Uztveru šo situāciju visai nopietni. No 25 pozitīvajiem gadījumiem, kas pašreiz atklāti, viegla simptomātika ir tikai vienam šīs patversmes klientam. Pārējiem vispār šobrīd simptomu nav, temperatūras nav, bet viņi ir pozitīvi ar koronavīrusu,” norāda SPKC Infekcijas slimību riska analīzes departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Šis ir pirmais gadījums Latvijā, kad Covid-19 vīrusa dēļ kāda ēka ir pilnībā izolēta piespiedu karantīnai. Tai kopumā pakļauti teju simts cilvēku. Tas nozīmē, ka turpmākās divas nedēļas ne bezpajumtniekiem, darbiniekiem un ne brīvprātīgajiem nav ļauts pamest šo teritoriju. Vien tikai iziet pagalmā. Teritoriju apsargā pašvaldības policija, vai tiešām šī piespiedu karantīna tiek ievērota.

”Galvenais šajā situācijā ir nepieļaut infekcijas iznešanu, izplatīšanos ārpus iestādes. Karantīnas režīma izpilde ir obligāta,” uzsver Perevoščikovs.

Sniegt komentārus par situāciju medijiem, bezpajumtnieku patversme nevēlas, taču atzina, ka darbiniekiem un brīvprātīgajiem ir aizliegts atgriezties mājās turpmākās divas nedēļas, un viss šis laiks būs jāpavada bezpajumtnieku patversmē kopā ar bezpajumtniekiem. Ēdiens pietiekot. Vienīgi satraukums, ka bezpajumtnieki varētu celt nemierus, ja viņiem beigsies cigaretes.

Tie bezpajumtnieki, kas iznākuši pagalmā pastaigāties, neievēro prasību par 2 metru savstarpējo distanci. Dažbrīd dzirdama klepošana un šķaudīšana.

Piespiedu karantīnā esošajiem ir jāuzrauga, vai pašiem neparādās saslimšanas simptomi. Ja tā notiek, tad patversmes trešajā stāvā atrodas speciāla izolācijas telpa, kur šos cilvēkus izvietot.